A A+ A++

Muzeum Powiatowe w Nysie jest ponownie otwarte dla zwiedzających. Bezpieczne zwiedzanie będzie zorganizowane zgodnie z wytycznymi MKiDN.

  1. Zapraszamy w następujących dniach i godzinach:

wtorek – piątek – 9.00-15.45 (ostatnie wejście o godz. 15.00)

sobota – niedziela – 10.00-15.00 (ostatnie wejście o godz. 14.00)

W środę wstęp bezpłatny.

Preferujemy płatność KARTĄ

  1. Ekspozycję jednorazowo może zwiedzać maksymalnie 15 osób. Osoby te powinny mieć zakryte usta i nos oraz zdezynfekować ręce przed rozpoczęciem zwiedzania. Dozownik z płynem do dezynfekcji rąk zostanie udostępniony zwiedzającym przy wejściu do budynku muzeum. Zwiedzający bez maseczek lub przyłbic nie będą obsługiwani i nie będą mogli przebywać na terenie Muzeum.
  2. Przestrzenią, w której można oczekiwać na możliwość zwiedzania, jest dziedziniec pałacowy, przy zachowaniu odpowiednich odstępów.
  3. Szatnia samoobsługowa
  4. Na obszarze ekspozycji obowiązuje zakaz siadania oraz bezwzględny zakaz dotykania eksponatów i innych przedmiotów, a także ekranów dotykowych.

Aktualne wystawy czasowe:

  • “Dance” – malarstwo Moniki Kamińskiej (czynna do 31.07.2020)
  • “Węgierska dusza i wyobraźnia – rzeźby Lajosa Győrfiego (czynna do 31.07.2020)

Zapowiedź:

Od 12.06.2020 zapraszamy na wystawę „Historia dwóch miejsc: Wielki Młyn i Wyspa Młyńska oraz Przedmieście Wrocławskie”. Wystawa prezentuje wyniki badań archeologicznych prowadzonych przy okazji realizowanych w mieście inwestycji: budowy domu handlowego DEKADA przy ul. Kolejowej oraz przebudowy zespołu budynków dawnego „Wielkiego Młyna” przy ul. Mostowej w Nysie.

Przedstawiamy dzieje dwóch rejonów miasta położonych poza jego centrum, ale wykorzystywanych gospodarczo na różne sposoby i zamieszkiwanych już od okresu późnego średniowiecza. Niegdyś poza murami miasta, obecnie stanowią jego integralną część.

Oprócz wyników badań archeologicznych wystawa prezentuje zbiory kartograficzne, historyczne grafiki, dawne widoki, archiwalne fotografie i karty pocztowe przybliżające historie tych miejsc, ich specyfikę i zmieniające się przez wieki ich funkcje i kształt urbanistyczny. Ten zmieniający się obraz w znakomity sposób obrazuje bogatą historię całej Nysy, jako miasta biskupiego, militarnej twierdzy, a także jako prężnego ośrodka miejskiego o rozwiniętej i nowoczesnej gospodarce.

Wystawa została zorganizowana z użyciem środków multimedialnych, które z pewnością uatrakcyjnią jej odbiór.

Wystawa sponsorowana przez:

Barbarę Komorowską oraz Galerię Dekada

12 i 13 czerwca zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wystawie!

źródło: Muzeum Powiatowe w Nysie

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCzy tępa prpaganda jest nadal efektywna???
Następny artykułMars miał pierścienie jak Saturn, ale będzie je jeszcze miał w przyszłości