A A+ A++

W poniedziałek oficjalnie startuje Budżet Obywatelski. Od 19 kwietnia mieszkańcy będą mogli zgłaszać projekty. Będą mieli na to czas do 2 maja.

Dziś gościem Rozmowy na 96 FM był Paweł Zalewski, radny niezrzeszony, przewodniczący komisji ds. konsultacji i budżetu obywatelskiego. Jakie informacje należy umieścić w zgłoszeniu projektu?

W samym zgłoszeniu będzie trzeba umieścić nazwę zadania, lokalizację, uzasadnienie i wstępny kosztorys. Załączyć też skan listy poparcia 15 mieszkańców. 

Projekty zgłaszać będziemy online, tak jak online odbędzie się głosowanie, które rozpocznie się 31 maja i potrwa do 13 czerwca. Około tydzień później poznamy zwycięskie projekty. W ubiegłym roku pandemia uniemożliwiła przeprowadzenie budżetu, więc w tym roku odbędą się dwie edycje. Druga pod koniec wakacji.

Najpóźniej w połowie sierpnia musimy rozpocząć drugą edycję, drugi nabór na zadania i to komplikuje sytuację, bo będziemy mieli bardzo krótką przerwę wakacyjną. 

Pula budżetu wynosi 6,5 mln zł, z którego 20% będzie dotyczyć projektów w dzielnicy Nowe Miasto. Mieszkańcy będą mieli dwa głosy. Jeden na zadanie ogólnomiejskie i drugi na zadanie dzielnicowe.

foto: mat. UM
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBędą nowe drogi i mosty oraz drzewa miododajne
Następny artykułSpurek domaga się odejścia Zielonych z Koalicji Obywatelskiej. Gorzkie słowa europoseł o Donaldzie Tusku