Wysoki popyt na specjalistów UX oraz związane z tym stanowiskiem atrakcyjne zarobki coraz częściej stanowią silną motywację dla osób niezwiązanych z branżą IT do porzucenia dotychczasowej ścieżki kariery na rzecz nauki nowego zawodu. Jedną z dostępnych na rynku opcji, które w stosunkowo krótkim czasie umożliwiają zdobycie kompleksowej wiedzy niezbędnej do aplikowania na stanowisko juniorskie, jest kurs user experience.
Jakie umiejętności zdobędę w czasie kursu?
Decydując się na wybór konkretnego kursu z zakresu projektowania doświadczeń użytkownika powinniśmy upewnić się, czy program szkolenia wyczerpuje wszystkie niezbędne zagadnienia.
Dobrze przygotowany kurs powinien służyć nie tylko zapoznaniu się z obowiązującą w branży terminologią i rolami, jakie pełnią UX designerzy w zespole projektowym, lecz również wyposażyć nas zarówno w zestaw umiejętności technicznych, jak i kompetencji miękkich.
W wyniku ukończenia ścieżki szkoleniowej powinniśmy zatem uzyskać gruntowną wiedzę m.in. z takich obszarów, jak przeprowadzanie badań z użytkownikami (w postaci badań ilościowych / jakościowych, wywiadów, grup focusowych, ankiet, etc), prototypowanie z wykorzystaniem dedykowanych programów (np. Figma, Adobe XD czy Sketch), twórcze projektowanie produktu z wykorzystaniem metody Design Thinking, zarządzanie projektem czy komunikacja. Kurs wyposaży nas w zestaw kompetencji umożliwiający aktywne uczestnictwo na każdym etapie design sprintu: od rekrutacji uczestników na potrzeby badań, zdiagnozowania ich potrzeb i zaproponowania adekwatnych rozwiązań, uczestnictwa w burzy mózgów, tworzenia person, storyboardów, architektury informacji, wireframe’ów czy przeprowadzania testów produktu.
Kurs user experience dostarczy nam również wiedzy z zakresu dostępności oraz pozwoli na rozwinięcie niezwykle cennej kompetencji społecznej, jaką jest empatia. Badania wskazują, iż na świecie około 1 miliard osób jest dotkniętych różnego rodzaju niepełnosprawnością, wiele osób napotyka również problemy w codziennym funkcjonowaniu będące skutkiem pochodzenia, wieku, analfabetyzmu czy ograniczonego dostępu do technologii. Wykształcona w trakcie kursu wrażliwość społeczna oraz świadomość ludzkich ograniczeń ma szansę znaleźć zastosowanie nie tylko w projektowaniu aplikacji czy produktów, lecz również w takich dziedzinach, jak np. architektura czy zarządzanie firmą z dowolnej branży poprzez kształtowanie przyjaznego pracownikom środowiska pracy.
Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze kursu?
Niezwykle istotnym zagadnieniem, które należy wziąć pod uwagę decydując się na kurs UX, jest doświadczenie trenera prowadzącego kurs oraz uwzględnienie w programie kursu zadań praktycznych – case study, nauka dobrych praktyk na podstawie realizowanych samodzielnie projektów oraz realny kontakt z użytkownikiem stanowią istotny element służący zrozumieniu zagadnienia, jakim jest projektowanie doświadczeń użytkownika. Dodatkowym atutem będzie również oferowana w ramach kursu opieka mentorska oraz przygotowanie uczestnika do poszukiwania pierwszej pracy jako UX designer, np. poprzez pomoc w opracowaniu pierwszego portfolio.
Wiedza zdobyta w trakcie kursu, certyfikat jego ukończenia oraz zestaw praktycznych projektów dokumentujących nasz proces myślowy dadzą nam solidne podstawy do tego, aby rozpocząć poszukiwanie swojej pierwszej pracy w charakterze Junior UX Designera.
Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: https://uxupgrade.pl/
Materiał partnera
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS