A A+ A++

Pozwolę się odnieść we własnym imieniu do oskarżeń dotyczących ministra zdrowia. To po prostu stek kłamstw. Wszystkie ataki na profesora Szumowskiego mają jedynie podtekst polityczny, który tworzą politycy Koalicji Obywatelskiej – powiedział w czwartek (21 maja) wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Cieszyński podczas czwartkowej konferencji pytany był, czy posiada jakąś wiedzę dotyczącą ewentualnego oświadczenia ministra zdrowia ws. oskarżeń dotyczących jego majątku.

– Szumowski wchodząc do rządu poinformował swoich zwierzchników, że wcześniej prowadził działalność gospodarczą, wskazał, jaki był jej charakter. Ustawa jasno precyzuje, że osoba, która pełni kierownicze stanowiska państwowe, nie może posiadać więcej niż 10 procent udziałów w jakimkolwiek podmiocie prowadzącym działalność gospodarczą – przypomniał Cieszyński.

Zaznaczył, że warunkiem tego, aby prof. Łukasz Szumowski został najpierw wiceministrem nauki, a potem ministrem zdrowia, było to, by takich udziałów, “na które sam zarobił ciężką pracą przez wiele lat jako lekarz, kardiolog”, nie posiadał.

– KO jest w fatalnej sytuacji politycznej i szuka tematów zastępczych. Najłatwiej zaatakować kogoś, kto cieszy się wysokim zaufaniem społecznym. Mieli państwo wczoraj okazję to obserwować podczas chuligańskiego wtargnięcia posłów Nitrasa i Kierwińskiego na teren ministerstwa zdrowia,. Pojawili się po to, aby insynuacjami i kłamstwami zaatakować ministra Szumowskiego – mówił Cieszyński.

Wskazał, że sprawa oświadczeń majątkowych polityków, majątków ich rodzin, jest pod ciągłym monitoringiem CBA.

– Według mojej wiedzy CBA nie ma co do tego (sprawy Szumowskiego – red.) jakichkolwiek wątpliwości – powiedział wiceszef resortu zdrowia.

Przypomniał, że “kiedy to samo CBA” zajmowało się finansami prominentnych polityków KO, to ci nie mieli zaufania do tej instytucji.

– A teraz – proszę bardzo. Jest okazja uderzyć w prof. Szumowskiego, zwracają się do CBA. Widać od samego początku, że to polityczna hucpa – ocenił Cieszyński.

Skonstatował, że “nie ma ani ziarna prawdy” w wątpliwościach, które pojawiają się wobec majątku Szumowskiego. – Cały mechanizm jest zbudowany na pomówieniach, insynuacjach – powtórzył.

Przypomniał, że miarą sukcesu ministra zdrowia jest to, że w naszym kraju nie nastąpił gwałtowny skok zakażeń koronawirusem i nie “zatkało to” systemu ochrony zdrowia. – W Polsce mamy mniej jak tysiąc zgonów, a w kraju o podobnej wielkości, Hiszpanii, jest ich niemal 28 tysięcy – zakończył Cieszyński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułTorowisko w centrum Sosnowca się zazieleni. Tramwaje Śląskie są na tak
Następny artykułGenetyk walczący z COVID-19 laureatem nagrody Templetona