A A+ A++

Ciepło z OZE w Suwałkach – instalacja biomasowa już działa.

04.05.2021r. 21:30


Głównym założeniem inwestycyjnym była budowa instalacji spalania biomasy w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Suwałkach. Miała się składać z dwóch nowych kotłów wodnych o mocy nominalnej 2 x 12,5 MW każdy. Zlokalizowana w odrębnym budynku wraz z instalacją podawania paliwa, instalacją odprowadzenia żużla i popiołu, instalacją oczyszczania spalin, kominem, magazynem paliwa oraz innymi urządzeniami pomocniczymi gwarantującymi kompletność inwestycji – pisze magazynbiomasa.pl
– Zamówienie realizowaliśmy w systemie “zaprojektuj i wybuduj”. Byliśmy więc odpowiedzialni również za wszelkie niezbędne decyzje administracyjne – mówi Ewelina Szamałek-Garcarek, dyrektor ds. realizacji kontraktów w Energika Sp.j.

Głównym założeniem ciepłowni biomasowej jest pokrycie zapotrzebowania na ciepło dla klientów PEC w Suwałkach przez co najmniej 2000 godzin w roku. Realizację cechuje wysokosprawna produkcja ciepła, w której zachowano wszelkie standardy ochrony środowiska określone przez aktualne normy.

Energika Małgorzata Szamałek, Zbigniew Szamałek Sp.j. to rodzinna firma działająca w branży energetyki cieplnej i zawodowej od ponad 30 lat. Szybki, przemyślany rozwój zapewnił firmie rozpoznawalną markę w całej Europie. Energika jest liderem rynku pod względem wydajności oferowanych kotłów oraz turbin. A także budowy nowych oraz modernizacji już istniejących kotłowni czy też elektrociepłowni. W swoim portfolio firma posiada ponad 200 zrealizowanych inwestycji.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDubiel show w Osieku
Następny artykułCD Projekt RED nie musi od razu wydać Wiedźmina 4 lub nowego Cyberpunka. Ekipa ma jeszcze jedną serię