A A+ A++

Chwalmy się! Dobre praktyki edukacyjne w Krakowie to cykl spotkań, prowadzonych wspólnie z Kuratorium Oświaty w Krakowie przy wsparciu Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa oraz Departamentu Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Przedsięwzięcie jest objęte Honorowym Patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty.

Polska szkoła stała się w ostatnich latach wdzięcznym chłopcem do bicia. Pragniemy zmienić ten obraz, zacząć mówić o edukacji dobrze, chwaląc się swoimi osiągnięciami oraz dobrymi praktykami. Gorąco wierzymy, że zmiana sposobu postrzegania szkoły jest możliwa, a zawód nauczyciela ma pełne szanse stać się w przyszłości atrakcyjną i prestiżową opcją, chętnie wybieraną przez zdolnych młodych ludzi…

Nauczyciele, dyrektorzy szkół, uczniowie oraz inne osoby związane z edukacją będą miały okazję do podzielenia się wiedzą i doświadczeniem (to bardzo ważne!) z chętnymi – innymi nauczycielami, uczniami, dyrektorami szkół, edukatorami.

Przewidywane tematy w kolejnych modułach: ocenianie w szkole; prawa ucznia / prawa człowieka / godność; kryzys klimatyczny. Idea spotkania opiera się na dwóch fundamentalnych założeniach – przestajemy narzekać na polską szkołę, a zaczynamy mówić głośno, co dobrego zrobiliśmy lub możemy zrobić. No i przede wszystkim rozmawiamy ze sobą, słuchając się uważnie i życzliwie.

Najbliższe spotkanie już 9 listopada w sali MOS-u (ul. Rajska 12). Zajmiemy się ocenianiem w szkole. Ukoronowaniem dyskusji będzie wystąpienie Małopolskiej Kurator Oświaty, pani dr Gabrieli Olszowskiej.

Więcej na temat przedsięwzięcia: https://teatrwkrakowie.pl/spektakl/chwalmy-sie-dobre-praktyki-edukacyjne

Na ewentualne pytania chętnie odpowie Wojciech Rzehak, kierownik działu edukacji w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie: [email protected]

Kolejne terminy: 8 II 2025, 29 III 2025.

Załączniki

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPolicjanci edukują seniorów o zagrożeniach związanych z handlem ludźmi i oszustwami
Następny artykułElektryczne pojazdy a przyszłość przemysłu naftowego i gazowego