Ujmiemy to tak – Chelsea nie ma wymarzonego startu w lidze, mimo milionowych inwestycji. Dlatego dobrze byłoby nieco lepiej zacząć przygodę z tegoroczną Ligą Mistrzów. Zwłaszcza że na start „The Blues” spotkają się z potencjalnie najgroźniejszym rywalem do wygrania grupy – Sevillą. Kto z dwójki zwycięzców Ligi Europy z ostatnich lat okaże się lepszy? Typujemy to spotkanie w TOTALbet!

Nasze przewidywania

Under 8.5 celnych strzałów w meczu – kurs 2.16 w TOTALbet!

Oszczędni z przodu

Start sezonu w wykonaniu Chelsea i Sevilli? Średniawka. Ekipa z Londynu jest na ósmym miejscu w lidze z ośmioma punktami w pięciu meczach. Andaluzyjczycy są natomiast na 10. pozycji z siedmioma „oczkami” w czterech spotkaniach. Ale gorzej to wygląda, gdy spojrzymy na bilans bramkowy hiszpańskiej drużyny. Jej ostatnie spotkania? 0:1, 1:1, 1:0. Nic ciekawego. Tym bardziej kiedy patrzymy na liczbę oddanych strzałów celnych:

„The Blues” w tej kwestii wcale nie są lepsi. W czterech z siedmiu meczach Chelsea nie doczekaliśmy się więcej niż dziewięciu celnych strzałów na bramkę. Te statystyki to nie tylko ciekawostka, ale także punkt wyjściowy naszego dzisiejszego typu. Stawiamy, że inauguracja zmagań grupowym nie przyniesie nam przesadnie wielkich emocji. Najwyżej osiem celnych strzałów na bramkę? Wchodzimy w to.

Kwadrans i starczy

Chelsea ma w tym sezonie dar do całkiem niezłych początków. „The Blues” aż siedem bramek strzelili w trakcie pierwszej połowy meczu. Co więcej, ciekawie wygląda podział strzelanych bramek na kwadranse. Okazuje się bowiem, że kilka razy zdarzyło się, żeby pierwszy gol padł w minutach 16-30. Działo się tak w następujących spotkaniach:

• Tottenham – 19. minuta gry
  • Barnsley – 19. minuta spotkania
  • Brighton – 23. minuta meczu

Trzy na siedem przypadków? W tej konkretnej statystyce to już sporo. Dlatego skorzystamy z opcji typowania statystyk w TOTALbet i postawimy na bramkę w drugim kwadransie gry.