A A+ A++

22 tys. zł stracił 22-latek z pow. przasnyskiego (Mazowieckie), który chcąc zarobić na kryptowalutach, padł ofiarą oszustwa – poinformowała we wtorek rzeczniczka policji w Przasnyszu mł. asp. Ilona Cichocka.

Chciał zainwestować w kryptowaluty. Stracił dostęp do konta i 22 tys zł.
fot. Visual Generation / / Shutterstock

Mieszkaniec pow. przasnyskiego znalazł w internecie reklamę dotyczącą inwestycji na rynku kryptowalut. Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego otrzymał telefon od rzekomego konsultanta, który zasugerował mu, aby zainstalował na swoim telefonie wskazaną aplikację i założył konto. “Mężczyzna przez cały czas instruował pokrzywdzonego, w jaki sposób ma się poruszać po aplikacji i jak dysponować pieniędzmi” – powiedziała asp. Cichocka.

Po kilku dniach, gdy 22-latek stracił dostęp do swojego konta, zorientował się, że inwestycja była oszustwem. Kolejne próby kontaktu z rzekomym konsultantem nie przyniosły żadnego skutku. Poszkodowany stracił łącznie 22 tys. zł.

“Niestety, młodego mężczyznę zgubiła chęć szybkiego zysku oraz brak czujności” – skomentowała policjantka. Podkreśliła, że podczas załatwiania spraw przez internet lub telefonicznie należy pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania i czujności. “Nie zapominajmy, że oszuści cały czas modyfikują swoje metody, których celem jest wyłudzenie pieniędzy” – dodała asp. Cichocka.(PAP)

Autorka: Ilona Pecka

ilp/ apiech/

Źródło:PAP
Tematy
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOrszak Trzech Króli już po raz dziewiąty w Piasecznie
Następny artykułW Garwolinie w 2023 roku …