A A+ A++

Na serwerach gier multiplayer zawsze zdarzają się toksyczni gracze – ich ilość oczywiście zależy od tytuły i progu wejścia, jednak nie ma chyba gry online, która by była wolna od tego zjawiska. Sony chce częściowo poradzić sobie z tym problemem i przy okazji nieco zarobić.

Sony zgłosiło patent, który pozwala widzom transmitowanych na żywo gier głosować lub płacić za usunięcie graczy (to tytułowe 10 zł jest tutaj tylko przykładem – cen oczywiście nie znamy). Dodatkowo widzowie mogą wysyłać uczestnikom niestandardowe wiadomości, ostrzegając ich o konieczności zmiany zachowania. Patent po raz pierwszy złożony przez Sony w 2020 roku, jednak wypłynął dopiero w tym tygodniu, gdy zatwierdzony przez Biuro Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych. W treści dokumentu wyraźnie wskazuje się Twitcha, jako platformę, z którą miałoby funkcjonować nowe rozwiązanie.

Sony opatentowało system wyrzucania graczy z serwera. Widzowie na platformie Twitch mogą głosować, bądź zapłacić za usunięcie toksycznego gracza. 

Do usunięcia gracza z rozgrywki potrzeba będzie 60% głosów obserwatorów, jednak jak to w życiu bywa, będą głosy ważniejsze i te mniej ważne. Waga głosu danego obserwatora rozgrywki będzie oparta na statystykach, rozegranym czasie lub osiągnięciach w grze. Jeśli widz nie będzie miał siły przebicia, zawsze będzie mógł zapłacić, żeby kogoś odsunąć od rozgrywki i jest to najbardziej kontrowersyjny element całego pomysłu – taka opcja wydaje się być sprzeczna z ideą usuwania tylko toksycznych graczy i może być wykorzystywana do usuwania graczy niewygodnych, bądź ze zbyt dużymi umiejętnościami. 

Podobnie jak w przypadku innych patentów, nie ma gwarancji, że ten kiedykolwiek stanie się rzeczywistością — być może firma Sony zarejestrowała go, aby uniemożliwić komukolwiek wymyślenie podobnego systemu. Biorąc pod uwagę jednak specyfikę samej platformy Twitch, żadne z proponowanych w patencie rozwiązań nie wydaje się szczególnie dobrym pomysłem. Firma składa patenty dotyczące wielu dziedzin rozgrywek online, a jeden z wniosków dotyczy nawet patentu na turnieje online.

Zobacz także:





Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTusk atakuje Morawieckiego za spotkanie z “proputinowką” Le Pen. Zapomniał o spotkaniu na molo?
Następny artykułWyjście ewakuacyjne w ZS nr 2