A A+ A++

Jeśli zastanawiacie się, czy jesteście wśród 553 milionów osób, których dane wyciekły z Facebooka, to jest sposób, by się o tym w miarę bezpiecznie przekonać. Jedną z możliwości jest skorzystanie ze znanej strony “Have I been pwned?”, która gromadzi dane z wycieków i każdy może sprawdzić, czy teraz, lub w przeszłości jego dane zostały skradzione. Mój mail pojawia się m.in. z okazji wycieków danych z MySpace, forum CD Projekt i sklepu Morele – na szczęście od tamtych wydarzeń jest czysto. W sieci istniała jeszcze strona haveibeenfacebooked.com, która umożliwiała wyszukanie swojego numeru telefonu i adresu email w danych z Facebooka, jednak strona została wczoraj zamknięta za złamanie włoskiego prawa i korzystanie ze skradzionych danych osobowych.

Strony typu Have I been pwned pozwalają łatwo sprawdzić, czy padło się ofiarą wycieku danych, wliczając w to ostatnie przeciek z Facebooka.

Facebook nie wydał jeszcze oficjalnego oświadczenia dotyczącego sytuacji. Liz Bourgeois, która odpowiada za komunikację na Facebooku, stwierdziła, że “to są stare dane, o których informowano wcześniej w 2019 roku” i że luka została załatana w sierpniu 2019 r. To jednak powstrzymało hakera przed opublikowaniem 20 GB danych dotyczących 553 milionów osób, w tym samego założyciela Facebooka.

Jeśli chcesz sprawdzić, czy Twój numer telefonu nie został ujawniony, możesz pobrać bazę danych o rozmiarze 20 GB, lub skorzystać z jednej z różnych witryn internetowych, które pozwalają sprawdzić, czy wyciek zawiera Twój numer telefonu. Istnieją co najmniej trzy witryny internetowe, w których można w tym celu wprowadzić swój numer telefonu. Najbardziej zaufanym źródłem jest hadibeenpwned.com, portal, którym zarządza Troy Hunt – australijski dyrektor regionalnego oddziału Microsoft. Trzeba jednak podkreślić, że nie możemy zagwarantować, że witryny nie rejestrują wpisywanych numerów telefonów. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPaul Ritter nie żyje. Aktor znany z serialu “Czarnobyl” miał 54 lata
Następny artykułNetflix zamawia pierwszy program w firmie producenckiej Meghan Markle i Harry'ego