A A+ A++

Strzelectwo sportowe to bez dwóch zdań dyscyplina, która w ostatnich latach cieszy się rosnącym zainteresowaniem wśród osób, które poszukują aktywnego sposobu na spędzanie wolnego czasu. Zanim jednak rozpoczniesz tę pasjonującą przygodę, warto abyś zapoznał się z informacjami na temat broni sportowej.

Wymaga ona przecież uzyskania specjalnego pozwolenia. Ten artykuł jest odpowiedzią na pytanie, jak zdobyć taką licencję. Przeczytaj, aby działać zgodnie z prawem!

Definicja broni sportowej. Oto, jakie pistolety bądź karabiny spełniają podstawowe wymagania

Współczesna broń sportowa to niezwykle szerokie pojęcie. Na samym początku należy zauważyć, że taki produkt musi charakteryzować się wyłącznie trybem ognia pojedynczego. Niestety w tym wypadku absolutnie niedozwolona jest broń z ogniem ciągłym bądź seriami. Mimo to, aktualny rynek oferuje naprawdę dużo rozwiązań pneumatycznych, kulowych lub śrutowych. Wiąże się to głównie z faktem, iż broń sportowa może być wykorzystywana do wielu popularnych dyscyplin. Wśród nich można znaleźć biathlon, strzelanie dokładne, szybkie czy chociażby strzelanie do ruchomych tarcz. Każda z tych konkurencji wymaga stosowania kilku rodzajów broni. Od podstawowych pistoletów po nieco bardziej zaawansowane karabiny. Sklep Łowca zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów. Marka oferuje szeroki wybór broni, a wieloletnie doświadczenie w branży przekłada się na jej wysoką niezawodność.

Broń sportowa i specjalne pozwolenie krok po kroku. Sprawdź jak je zdobyć!

Legalne posiadanie broni, nawet tej o charakterze sportowym, w naszym kraju reguluje specjalna ustawa, która zakłada obowiązek konkretnego uzasadnienia chęci kupna takiego produktu. Jednym z argumentów może być aktywność sportowa. Ważnym krokiem, który przybliży Cię do uzyskania pozwolenia na posiadanie i korzystanie z broni o trybie pojedynczego ognia jest przynależność do klubu strzeleckiego. Samo wstąpienie do tego typu towarzystwa jednak nie wystarczy. Po trzech miesiącach należy przystąpić do profesjonalnego egzaminu na patent strzelecki, a wykonując go w klubie zwalniasz się z obowiązku zdania takiego testu na policji. Odpowiednia kwalifikacja będzie nie tylko ułatwieniem w kwestii wystąpienia o licencję na broń strzelecką, ale również pozwoli na skuteczne i wieloletnie utrzymanie certyfikatu oraz na start w wielu profesjonalnych zawodach. Ostatnim krokiem jest wizyta na badaniu psychologicznym, psychiatrycznym, okulistycznym oraz konsultacja u lekarza orzecznika. Kompletując wszystkie niezbędne dokumenty można przejść do złożenia wniosku o pozwolenie na broń w Wydziale Postępować Administracyjnych Policji.

 

 

 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWe wszelkiego typu pomiarach niezbędna jest maksymalna precyzja. Dokładnie pokazują to nowoczesne wagi samochodowe
Następny artykułDrewniane czy laminowane? Wybieramy najlepsze rodzaje paneli podłogowych