A A+ A++

Które urządzenia odłączać od prądu? Fot. Pixabay.com

Inflacja i ciężka sytuacja gospodarcza powoduje wzrost cen energii elektrycznej, z pewnością jesteśmy więc bardziej świadomi tego ile energii zużywamy w domu i zastanawiamy się jak oszczędzać. Które sprzęty zużywają najwięcej energii?

Według ostatnich raportów najgorszymi “złodziejami energii” w naszym domu jest: pralka, suszarka bębnowa oraz zmywarka!. 

Jak świadomie z nich korzystać by zauważyć oszczędności na rachunkach?

Sprzęty te wymagają dodatkowej mocy, by podgrzewać wodę którą potrzebują do działania, co zdecydowanie zwiększa zużycie energii elektrycznej. Właśnie dlatego pralka i zmywarka, a wraz z nimi suszarka bębnowa są najbardziej energochłonnymi urządzeniami w gospodarstwie domowym. 

Według badań zużycia energii elektrycznej w gospodarstwach, urządzenia takie jak pralka, zmywarka i suszarka bębnowa mogą odpowiadać nawet za 14% średniego rachunku za prąd. 

Pierwszym krokiem by obniżyć kwoty na rachunkach za prąd, jest korzystanie ze specjalnych ekologicznych programów w tych sprzętach. W przypadku pralki będzie to np pranie w niższej temperaturze i mniejsza ilość obrotów. 

Drugim w kolejności konsumentem energii elektrycznej w domu jest sprzęt chłodniczy. W tym wypadku zdecydowanie warto zainwestować w energooszczędne modele, gdyż chłodziarko-zamrażarka chodzi nieustannie. W ciągu roku może ona zużywać 150 do 280 kWh. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułReprezentacja Polski może wykonać cel na LN. Oto co musi się stać. Uprzywilejowani
Następny artykułLewandowski zapoluje na kolejną nagrodę