A A+ A++

Dbanie o cerę wrażliwą nie jest, delikatnie mówiąc, łatwym zadaniem. W przypadku takiej skóry wiele czynników wywołuje niedoskonałości, podrażnienia czy zaczerwienienia. W praktyce istotne okazują się więc różne działania zapobiegawcze – zarówno odpowiednia pielęgnacja domowa, jak i dieta czy po prostu unikanie tego, co wywołuje nieestetyczne problemy. Warto również pomyśleć o profesjonalnym wsparciu. W dzisiejszych czasach salony urody oferują wiele kuracji, które są przeznaczone dla cery wrażliwej.

Czynniki podrażniające skórę wrażliwą – czego unikać?

Absolutną podstawą w dbaniu o cerę wrażliwą jest wyeliminowanie z życia codziennego tych czynników, które przyczyniają się do występowania nieestetycznych zmian skórnych, np. zaczerwienienia, obrzęków czy nadmiernego łuszczenia się naskórka. O czym konkretnie mowa? Duże znaczenie ma z pewnością dieta osoby z takimi problemami. Na cerę wrażliwą źle wpływają m.in. ostre potrawy oraz alkohol. Codzienny jadłospis warto rozbudować o lekkostrawne, naturalne produkty – nie tylko mleczne i zbożowe, ale także warzywa czy owoce.

Ponadto, jednym z największych wrogów skóry problematycznej są wyroby tytoniowe. Palenie papierosów ma negatywny wpływ na każdy rodzaj cery. Jednak w przypadku skóry wrażliwej urodowe skutki palenia będą często najbardziej widoczne. I najtrudniejsze do późniejszego zredukowania. Oprócz tego, w miarę możliwości warto wyeliminować z życia codziennego stres, zadbać o lepszą jakość snu oraz obserwować to, jak skóra reaguje na wzmożoną aktywność fizyczną (jeżeli np. uprawiamy jakiś sport).

Domowe dbanie o cerę z problemami

Pielęgnacja cery wrażliwej w warunkach domowych jest równie ważna, co codzienna dieta oraz unikanie czynników podrażniających skórę. Trzeba jednak pamiętać o tym, że w takich okolicznościach ogromne znaczenie ma wybór odpowiednich preparatów kosmetycznych. Z pewnością należy unikać kremów bądź innych wyrobów pielęgnacyjnych, które zostały stworzone na bazie alkoholu. Bez względu na to, jakiego rodzaju jest to preparat i jakie właściwości kosmetyczne oferuje, obecność tego jednego składnika może doprowadzić do podrażnienia naskórka. Niewskazane jest także stosowanie intensywnych, domowych peelingów naskórka, np. złuszczania mechanicznego.

Z kolei najlepiej sprawdzą się preparaty przeznaczone do pielęgnacji cery wrażliwej, dostępne m.in. w aptekach. Warto postawić na kosmetyki wzmacniające skórę oraz kremy łagodzące podrażnienia i zaczerwienienia. W przypadku kobiet istotny jest również codzienny demakijaż twarzy. Powinno wykonywać się go przy użyciu delikatnych preparatów, np. płynów micelarnych z naturalnymi składnikami.

Jakie zabiegi kosmetyczne będą najlepsze dla cery wrażliwej?

Gabinety medycyny estetycznej i salony urody oferują obecnie szeroki wybór zabiegów dla cery wrażliwej. Wśród proponowanych kuracji znajdziemy zarówno różnego rodzaju metody pielęgnacyjne, jak i delikatne kuracje złuszczająco-oczyszczające. Osoby zmagające się z problemami skóry wrażliwej mogą skorzystać m.in. z peelingu kawitacyjnego albo oxybrazji (peelingu wodno-tlenowego). Z kolei w przypadku cery naczyniowej doskonale sprawdzi się nawet delikatny peeling chemiczny, przeprowadzony np. przy użyciu kwasu migdałowego. Ponadto, z pewnością warto rozważyć zabiegi równoważąco-ochronne, których zadaniem jest nie tylko nawilżenie, odżywienie oraz zregenerowanie skóry, ale także wzmocnienie jej naturalnych zdolności obronnych.

Czym kierować się przy wyborze terapii w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym? Najlepiej po prostu skonsultować się z kosmetologami wykonującymi zabiegi w danej klinice urody. Cera wrażliwa wymaga bowiem specjalistycznego podejścia. Przed wyborem konkretnej metody istotne jest m.in. odpowiednie zdiagnozowanie problemu, czyli ustalenie tego, co wywołuje nieestetyczne zmiany skórne. Poza tym, wykwalifikowany kosmetolog nie tylko zaproponuje optymalną kurację gabinetową, ale także przedstawi najważniejsze zalecenia dotyczące pielęgnacji cery wrażliwej w warunkach domowych.

Artykuł przygotowany we współpracy z salonem QCL.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułEdukacja to podstawa integracji imigrantów
Następny artykuł„O swoim życiu mówiła jak o paśmie traum”. W tych krajach woda to towar deficytowy