A A+ A++

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kolejną osobę powiązaną z procederem korupcyjnym w zamian za przyspieszoną legalizację pobytu cudzoziemców w Polsce. Zgodnie z ustaleniami jest to Danuta O., była posłanka Platformy Obywatelskiej, a obecnie kierownik Oddziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Delegatury Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Koszalinie.

Śledczy w rozmowie z PAP potwierdzają, że postępowanie dotyczy wręczania oraz przyjmowania korzyści majątkowych, stanowiących łapówkę za pozytywne rozpatrzenie wniosku o zezwolenie na pracę, a także pobyt cudzoziemców, do których miało dochodzić w koszalińskim urzędzie. Zatrzymana kierowniczka miała ściśle współpracować z inną kobietą, pełniącą rolę właścicielki firmy doradztwa personalnego, która wcześniej została zatrzymana przez CBA.

Funkcjonariusze zaznaczają, że cały proceder przebiegał w latach 2019-2020. To właśnie w tym okresie zatrzymana wcześniej kobieta miała być faworyzowana przez Danutę O. w procesie udzielania zezwoleń na pobyt cudzoziemców.

“W marcu w tej sprawie zatrzymano dwie osoby – w tym urzędniczkę tego samego koszalińskiego oddziału oraz właścicielkę firmy zajmującej się pomocą w sporządzaniu i składaniu wniosków o legalizację pobytu i zezwoleń na pracę cudzoziemców w Polsce” – czytamy na portalu TVP Info.

Zatrzymana w środę urzędniczka została przewieziona do Prokuratury Regionalnej w Szczecinie, gdzie postawiono jej zarzuty. Śledczy zaznaczają, że śledztwo jest nadal w toku.

Danuta O. to była posłanka Platformy Obywatelskiej Sejmu VI kadencji (2007-2011). W 2015 roku kobieta wystąpiła z partii, startując w wyborach do Senatu jako kandydatka niezależna (bezskutecznie).

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: JD

Fot.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMiasto Zambrów w 2020 r. osiągnęło wymagane poziomy recyklingu i odzysku
Następny artykułWszystko o hulajnogach. Warto wiedzieć co wolno, czego nie