A A+ A++

Organizatorzy festiwalu reklamowego Cannes Lions poinformowali, że tegoroczna edycja imprezy odbędzie się wyłącznie w formule online.

Festiwal zaplanowano w dniach 21-25 czerwca br. we Francji. Jeszcze w styczniu br. jego organizatorzy zapewniali, że po tym, jak z powodu wybuchu pandemii COVID-19 odwołano ubiegłoroczną jego edycję, w tym roku impreza zostanie zorganizowana w stacjonarnym trybie, tak jak to się odbywało w latach ubiegłych. https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/festiwal-reklamowy-cannes-lions-2021-w-tradycyjnej-formie

Wówczas sceptycznie podchodzono do tych zapowiedzi, zwłaszcza, że pandemia wciąż trwa, a podróże zagraniczne wciąż pozostają pod wielkim znakiem zapytania.

Z przeprowadzonych później badań wśród przedstawicieli branży reklamowej wynikało ponadto, że większość brytyjskich przedstawicieli środowiska reklamowego  była ostrożna, jeśli chodzi o udział w tegorocznym Cannes Lions, a połowa ankietowanych powiedziała, że zrezygnowałaby z udziału w wydarzeniu.

Niedługo potem organizatorzy Cannes Lions przekazali, że wydarzenie to będzie zrealizowano hybrydowo – impreza miała zostać zorganizowana tradycyjnie w ograniczonym stopniu i być uzupełniona o „znaczący komponent cyfrowy”.

– Przez ostatni rok prowadziliśmy konsultacje z naszymi klientami i pracowaliśmy nad naszymi planami, w tym nad rozwojem Cannes Lions Live w ramach nowej platformy Lions Membership.Jesteśmy teraz w stanie w pełni przejść do tego formatu w tym roku – powiedział w środę Philip Thomas, prezes  Cannes Lions Festival.

Cannes Lions Live ma oferować treści i doświadczenia na żądanie, a także nagrodzić zwycięzców poszczególnych kategorii Lions. Dostęp do wydarzenia zostanie uwzględniony w ramach programu członkostwa Lions, który rozpoczyna się w maju. Roczne członkostwo będzie kosztować 249 euro, a niższe stawki będą dostępne dla osób poniżej 30. roku życia.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułGrupa iCEA otwiera oddział w Indiach. Zaoferuje usługi firmom z branży e-commerce
Następny artykułRoger Federer ambasadorem Szwajcarii (wideo)