A A+ A++

W połowie września Canal+ w Polsce wprowadził do oferty dekoder 4K Dualbox+. Towarzyszy mu oprogramowanie, które łączy zalety telewizji satelitarnej i serwisów streamingowych. Pozwala na korzystanie z aplikacji typu Netflix i przełączyć się z odbioru satelitarnego na internetowy podczas burzy. Dekoder 4K Dualbox+ jest oferowany z opcjonalnym dyskiem twardym o pojemności 500GB. Pozwala na oglądanie treści w jakości 4K. Producentem dekodera jest firma ADB, która powstała w Zielonej Górze.

Pod koniec roku we Francji do dystrybucji zostanie wprowadzony kolejny dekoder. Docelowo trafi on także na polski rynek. Urządzenie wyprodukuje firma Sagemcom. Maxime Saada, prezes grupy Canal+ już w kwietniu zdradził, że nowy dekoder „zrobiono z materiałów przyjaznych dla środowiska”, a 97 proc. plastiku pochodzi z recyklingu. Sprzęt ma zużywać mniej energii elektrycznej. – Jego ślad węglowy zostanie zmniejszony o ponad 40 proc. w porównaniu z poprzednim modelem – wyjaśnił.

Co w instrukcji obsługi sprzętu?

W instrukcji urządzenia można przeczytać, że nowy sprzęt zużywa 60 proc. mniej energii elektrycznej niż poprzednie. Oprogramowanie ma integrować rozwiązania satelitarne ze streamingowymi, znanymi z MyCanal i Canal+ online. Francuska platforma idzie w ślady m.in. amerykańskich DirecTV  i Dish Network oraz działającej w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Włoszech platformy Sky. Dostęp do jej oferty z dekodera Global One będzie możliwy bez anteny satelitarnej, za pośrednictwem szerokopasmowego łącza internetowego.

Połączenie z  internetem będzie możliwe poprzez Wi-Fi (2,4 i 5 GHz) lub kabel Ethernet. Kabel nie będzie oferowany w zestawie – jak zdradza platforma – z troski o środowisko. Osoby, które nie posiadają takowego w domu, będą mogli uzyskać go za darmo po kontakcie z biurem obsługi klienta. Podano również informacje o zasilaniu (100-240V, 50Hz), poborze mocy podczas pracy i czuwania (< 24 W, 0,3 W), masie urządzenia (450 g), wymiarach (147 x 147 x 35 mm), temperaturze pracy (10 – 45 stopni) i otoczenia (-10, +50 stopni) i pilocie, który będzie działał w oparciu o Bluetooth (przewidziano obsługę wersji 4.1).

Urządzenie będzie wyposażone w jedno wejście satelitarne (unicable), port USB, a także wyjście HDMI. Do dekodera ma być oferowany za darmo dysk o pojemności 80 GB. Za dyski o większej pojemności, czyli 500 GB, 1 TB trzeba będzie ponieść jednorazową opłatę w wysokości 10 lub 50 euro.

Pilot z obsługą głosową

Canal+ opublikował też zdjęcie pilota dekodera Global One. Przypomina on piloty do telewizorów lub przystawek z Android TV. Urządzeniem będzie można sterować głosowo. Gwiazdka pozwoli na zapisanie kanałów lub treści VOD (wideo na żądanie) w liście ulubionych. Nie brakuje przycisków służących do przewijania programów.

Platforma zapewnia, że dzięki Global One będzie można łatwo wybrać programy, które abonent chce obejrzeć później. Dzięki funkcji Start-Over możliwe ma być odtworzenie programu od początku. Abonenci satelitarni zostaną wtedy przekierowani na sygnał internetowy. Poszczególne treści mają być podzielone na kategorie: film, serial, sport. Dekoder pozwoli na oglądanie produkcji w jakości 4K. Za jego pośrednictwem będzie można kupić dostęp do pojedynczych nowszych filmów w ramach aplikacji Canal+ VOD/Premiery Canal+. Czas uruchamiania sprzętu z trybu czuwania ma wynieść 2 sekundy. Dekoder będzie można podłączyć także do anten zbiorowych, które działają na przykład w nowych blokach.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułAne Piżl nową gospodynią „Miasta kobiet”, zastąpi Olgę Legosz
Następny artykuł„Dom w cenie mieszkania” i „Smaki Dubaju” nowościami Zoom TV (zdjęcia)