Bytomianka jedzie do Tokio – Bytom informacje

• Dodano: 2021-07-19 08:15, aktualizacja: 2021-07-19 08:21

Bytomianka, Mistrzyni Europy w Judo, zawodniczka Czarnych Bytom wyrusza na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

W Biurze Promocji Bytomia zastępca prezydenta Bytomia Michał Bieda oficjalnie w imieniu władz miasta i mieszkańców pożegnał przed wyjazdem na Olimpiadę naszą mistrzynię Beatę Pacut.

W imieniu prezydenta Bytomia, swoim oraz mieszkańców miasta pragnę pogratulować nominacji olimpijskiej i życzyć powodzenia na Olimpiadzie. 29 lipca będziemy wszyscy trzymać za Panią kciuki – powiedział zastępca prezydenta Michał Bieda, życząc naszej zawodnicze osiągnięcia sukcesu na Igrzyskach.

Beata Pacut, dżudoczka Czarnych Bytom i reprezentacji Polski w kwietniu tego roku w Lizbonie zdobyła mistrzostwo Europy seniorek w kategorii do 78 kilogramów (było to pierwsze złoto reprezentanta Polski w Mistrzostwach Europy w judo od 2007 roku — wtedy zdobył je inny reprezentant Czarnych Bytom Robert Krawczyk) oraz zajęła drugie miejsce w prestiżowym turnieju Grand Slam w tureckiej Antalyi. Cztery lata temu wywalczyła wicemistrzostwo Europy drużynowo seniorek. W swojej karierze wygrała również Puchar Świata oraz zdobyła medale w mistrzostwach świata i Europy juniorek. 29 lipca wystartuje w igrzyskach olimpijskich w Tokio.

W kadrze judoków, która wybiera się do Tokio, są też związani z Czarnymi Bytom Robert Krawczyk i Paweł Zagrodnik. Niegdyś świetni zawodnicy, teraz w roli trenerów będą pomagać polskim judokom i judoczkom.