A A+ A++

Trwa Europejskie Forum Przyszłości – wydarzenie poświęcone sprawom Śląska stojącego w obliczu transformacji gospodarki i dalszego rozwoju.

Podczas gali w Filharmonii Śląskiej, prezydent Mariusz Wołosz odebrał nagrodę w kategorii Samorząd Przyszłości.

Wczorajsza gala wieńcząca pierwszy dzień trzydniowego wydarzenia, w ramach którego  uczestnicy debatują o najistotniejszych wyzwaniach cywilizacyjnych, społecznych i gospodarczych naszego regionu, była okazją do spotkania firm i instytucji, które mają bezpośredni wpływ na przyszłość Śląska.

Statuetka w kategorii Samorząd Przyszłości

W swoim przemówieniu Marszałek Województwa Jakub Chełstowski podkreślał, że to, co świadczy o randze i znaczeniu Śląska to przede wszystkim działający tu biznes i dobrze zarządzane samorządy. Słowa uznania skierował też do obecnego na gali prezydenta Mariusza Wołosza, który tego wieczoru odebrał statuetkę w kategorii Samorząd Przyszłości.

– Ta nagroda jest dla nas potwierdzeniem, że wysiłek włożony w przywrócenie Bytomiowi należnego mu znaczenia ma sens. Przed nami ogrom pracy, ale mamy jasno określone cele i kierunki. Dziękuję Panu Marszałkowi za wyróżnienie – mówi prezydent Mariusz Wołosz.

W uzasadnieniu przyznania wyróżnienia zwrócono uwagę, że Bytom jest jednym z liderów zielonej transformacji energetycznej rejonów pogórniczych i przykładem skutecznego zagospodarowania terenów poprzemysłowych. Podkreślano też sukcesy naszego miasta w pozyskiwaniu nowych inwestorów i rosnące zainteresowanie przedsiębiorców prowadzeniem dużych biznesów w KSEE.

– Choć początkowo z dystansem patrzyliśmy na projekty Bytomia zgłoszone w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji, teraz wiemy, że pod dobrym przywództwem miasto wraca na właściwe tory – mówił marszałek Jakub Chełstowski.  

Oprócz Bytomia, nagrody Samorząd Przyszłości odebrali też włodarze Tychów, Tarnowskich Gór i powiatu raciborskiego, a także w pozostałych kategoriach – przedstawiciele Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości, Okręgowej Izby Przemysłowo-Handlowej w Tychach i Górniczej Izby Przemysłowo-Handlowej w Katowicach.

Laureatami ostatniej kategorii – Ambasador Województwa Śląskiego – zostali Anita Włodarczyk – trzykrotna mistrzyni olimpijska, czterokrotna mistrzyni świata oraz wielokrotna rekordzistka świata, Europy i kraju w rzucie młotem oraz Golec Orkiestra.

Zwieńczeniem gali był koncert, w którym orkiestra Filharmonii Śląskiej zagrała wraz z wirtualnym solistą, wyświetlanym w postaci hologramu. W programie znalazły się utwory Wojciecha Kilara i Adama Wesołowskiego.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPRAIRIE MINING LIMITED: Początkowe i końcowe zawiadomienia o odsetkach dyrektora
Następny artykułPo mistrzowski tytuł w Rummikub [ Społeczeństwo ]