A A+ A++

Pod koniec tego roku nowożeńcy z gminy Kazimierza Wielka, którzy zdecyduje się na ślub cywilny, będą mogli zawrzeć go w nowoczesnych i przestronnych wnętrzach, jednego z powojennych budynków zlokalizowanych na terenie miasta.

Władze kazimierskiego ratusza, chcą przenieść salę ślubów z urzędu miejskiego do przebudowywanego obiektu po byłym przedszkolu, który znajduje się za magistratem. To kolejna inwestycja realizowana w ramach dużego projektu rewitalizacji miasta, która współfinansowana jest z funduszy unijnych.

Jak informuje Łukasz Maderak, zastępca burmistrza Kazimierzy Wielkiej, dotychczas był to budynek parterowy z poddaszem o powierzchni około 300 metrów kwadratowych. Po gruntownej modernizacji powstanie wielofunkcyjny, dwupiętrowy budynek o powierzchni niemal 1000 m kwadratowych. Na górze będzie taras, który będzie miejscem spotkań i rozmów.

– Budynek zostanie powiększony o jedno piętro. Tam się mieścić sala konferencyjna i sala ślubów. Ponadto zostaną utworzone dwa mieszkania z aneksem kuchennym dla osób, które znajdą się w sytuacji losowej – zaznacza.

W przyszłości lokatorami „Centrum Aktywności Obywatelskiej” będą także organizacje, które dotychczas miały swoją siedzibę w starym budynku, czyli np. organizacje pszczelarzy, emerytów, czy Solidarność oświatowa.  

– Po skończonym remoncie, który planowany jest do końca listopada, wszystkie organizacje wrócą na swoje miejsce. Będą mogły funkcjonować w komfortowych i nowoczesnych warunkach – zaznacza.

Ponadto na dachu budynku zostaną zainstalowane panele fotowoltaiczne. Powstanie też 40 dodatkowych nowych miejsc parkingowych. Inwestycja powinna zamknąć się w kwocie około 1,5 mln zł.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDo wszystkich sądów okręgowych trafiły wnioski o powrót sędziego Juszczyszyna do orzekania
Następny artykułBudowa oświetlenia drogowego ulicy Konika Polnego w Jesówce.