A A+ A++

Było nam smutno, że nie zaprosimy do miasteczka festiwalowego wszystkich widzów, że nie odbędą się bezpośrednie spotkania z twórcami. Ale to, co przynoszą ostatnie dni pokazuje, że podjęliśmy dobrą decyzję – powiedziała we “Wstajesz i weekend” dyrektor artystyczna festiwalu Dwa Brzegi Grażyna Torbicka.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

W Kazimierzu Dolnym rozpoczyna się w sobotę 14. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi – interdyscyplinarne wydarzenie kulturalne łączące film z literaturą, muzyką i sztukami wizualnymi. Od lat przyciąga do Kazimierza Dolnego i Janowca nad Wisłą koneserów kina i sztuki. Tegoroczna edycja ze względu na koronawirusa przyjmie formę hybrydową, ale program projekcji i wydarzeń towarzyszących obfituje w premiery, prezentacje ważnych filmów minionego roku i tych, które miały kluczowe znaczenie dla rozwoju kinematografii. 

W programie “Wstajesz i weekend” o organizacji Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w dobie pandemii mówiła dyrektor artystyczna imprezy Grażyna Torbicka. – Byliśmy zmuszeni do stworzenia wirtualnego kina z dwiema pięknymi salami, Bursztyn i Rubin. Tam prezentowane są filmy online. Natomiast wiedząc, że najważniejszym momentem jest spotkanie w kinie przed dużym ekranem, chcieliśmy bardzo zrealizować także kino plenerowe. I postanowiliśmy je, oczywiście z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa, zrealizować – tłumaczyła.

Jak wyjaśniała, “krzesełka zostaną ustawione w specjalnej odległości i dzięki temu 150 osób każdego wieczoru o 21 będzie mogło cieszyć kinem”.

Dyrektor artystyczna festiwalu “Dwa Brzegi” Grażyna Torbicka była gościem sobotniego poranka “Wstajesz i weekend”TVN24

“To, co przynoszą ostatnie dni, pokazuje, że podjęliśmy dobrą decyzję”

Dyrektor artystyczna festiwalu zachęcała jednak do odwiedzania przede wszystkim kina wirtualnego, bo “pandemia jest nadal bardzo groźna”. – Oczywiście, było nam bardzo smutno, że nie zaprosimy do Kazimierza, do miasteczka festiwalowego, wszystkich widzów, że nie odbędą się bezpośrednie spotkania z twórcami. Ale to, co przynoszą ostatnie dni pokazuje, że podjęliśmy dobrą decyzję – przyznała.

Grażyna Torbicka o wirtualnym kinie festiwalu “Dwa Brzegi”TVN24

– Zachęcam wszystkich do wejścia na stronę internetową, by odwiedzili nasze kino, wybrali swój film – a jest z czego wybierać – i na dowolnym urządzeniu w dowolnym miejscu i towarzystwie obejrzeli filmy festiwalu “Dwa Brzegi” – zachęcała Grażyna Torbicka.

Festiwal “Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym potrwa do 9 sierpnia.

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułPrezydent Filipin wzywa rodaków do dezynfekowania maseczek ochronnych benzyną
Następny artykułWspółpraca PGE Energia Ciepła z samorządem Sanoka