A A+ A++

Kościół św. Jadwigi Królowej na Wzgórzu Wolności był miejscem liturgicznego wspomnienia bł. Carlo Acutisa – patrona Centrum Formacji Liturgicznej Diecezji Bydgoskiej. W świątyni modlili się przedstawiciele wspólnot liturgicznej służby ołtarza: ministranci, lektorzy, psałterzyści, ceremoniarze, scholiści, szafarze nadzwyczajni Komunii Świętej, kandydaci do posług stałych lektora i akolity oraz dzieci i młodzież z rodzinami.

Homilię wygłosił ks. Paweł Rybka, który jest odpowiedzialny w centrum za przygotowanie oraz prowadzenie kursu animatora liturgicznego. Przypomniał o „10 przykazaniach służby ministranckiej”, podkreślając, że głównym ich celem jest pomoc w uformowaniu swojego życia chrześcijańskiego.

W czasie liturgii śpiewy prowadziła schola liturgiczna pod kierunkiem ks. Łukasza Kucharskiego. Po celebrowanej Eucharystii miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu, w czasie której młodzież poprowadziła rozważania różańcowe, przywołując pięć filarów życia bł. Carlo Acutisa.

Uczczono również relikwie błogosławionego i rozdano okolicznościowe obrazki z modlitwą przez jego wstawiennictwo. – Mimo, iż wspomnienie naszego patrona jest dowolne, to z pewnością dało się odczuć jego ważność. Nasze skupienie modlitewne pokazało z pewnością, że bł. Carlo, choć czczony jest na ziemi dopiero od roku, to jego kult mocno się zakorzenił w sercu naszej bydgoskiej diecezji – podsumował Krzysztof Zaborowski, ceremoniarz z bydgoskiej parafii Matki Bożej Częstochowskiej.

Drogi Czytelniku,
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPełzająca wojna przy granicy
Następny artykułWalkower dla Polski za mecz w Tiranie? Boniek nie ma wątpliwości