A A+ A++

„Nie lękaj się, ponieważ twoją posługę będziesz sprawować w Kościele, który od zawsze powołany jest do służby i miłości” – mówił w bydgoskiej Katedrze św. Marcina i Mikołaja bp Krzysztof Włodarczyk. Ordynariusz diecezji bydgoskiej udzielił święceń diakonatu alumnowi seminarium duchownego.

– To nie człowiek wybiera Boga. On tylko z wdzięcznością odpowiada – mówił na wstępie homilii bp Włodarczyk, przywołując słowa św. Pawła, który napisał, że został „pochwycony przez Jezusa”. – I tak może powiedzieć każda osoba, żyjąca świadomie Ewangelią oraz realizująca chrześcijańskie powołanie. Sami z siebie jesteśmy tylko pustymi naczyniami. Jednak Jezus szuka pustych naczyń i wypełnia je po brzegi. A nawet tak, by się przelewały i nawadniały ziemię, napełniały innych dobrocią i miłością – powiedział.

Według bp. Włodarczyka, by wychodzić z odwagą głoszenia słowa Bożego do świata pozbawionego równowagi, w którym przyszło nam żyć, „potrzebne są trzy rysy serca, kształtowane przez Ducha Świętego”. Pierwszym z nich jest pokora. Papież Franciszek powiedział: „Ten, komu brak pokory, ten kto pogardza, nigdy nie będzie dobrym ewangelizatorem, bo w swym postrzeganiu nie przebije się przez pozory. Będzie myślał, że inni pozostają wrodzy, bezbożni, zamiast wsłuchać się w krzyk, który dobywa się z ich wnętrza” – cytował Ojca Świętego.

Następnie bp Włodarczyk wskazał na bezinteresowność. – Trzecim rysem jest potrzeba osobistego doświadczenia ewangelicznych błogosławieństw, bo właśnie ono sprawia, że wzrastamy. Daj Jezusowi swoje dłonie i serce, użycz Mu ust do przepowiadania Ewangelii, która zawsze zwiastuje wiosnę duchowej odnowy. Miej czyste serce i spojrzenie, a będziesz mieć wielu dobrych przyjaciół. Dawaj innym Chrystusa, a wszystko inne będzie łatwiej rozdać. Pokochaj Boże słowo i modlitwę – zachęcał alumna.

– Jestem wdzięczny Panu Bogu za dar zaproszenia do współpracy w dziele zbawienia świata. Wierzę, że przez moje życie, Chrystus będzie mógł zdziałać wiele dobra w duszach innych osób! Czuję wielką odpowiedzialność, ale i przekonanie że z Jego pomocą, będą mógł podejmować trudne wyzwania – powiedział diakon Albert Grudzka, pochodzący z parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Nakle nad Notecią.

Drogi Czytelniku,
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDiecezja płocka: przybywa miejsc pobytu dla uchodźców z Ukrainy
Następny artykułWielki przekręt (2022) – recenzja serialu [Apple TV+]. Kasa na stół