A A+ A++

Rozpoznawanie twarzy

Zapewne wielu z nas kojarzy tę funkcję z Facebooka – narzędzie do rozpoznawania twarzy na zdjęciach i oznaczania osób. Ma ona wyjątkowy potencjał również w środowisku produkcyjnym. Funkcji AI do rozpoznawania obrazów można użyć np. do poświadczania tożsamości. W ten sposób kontrolować się będzie dostęp do poszczególnych obiektów. Ponadto ten sam rodzaj technologii, która rozpoznaje intruza próbującego wejść do budynku, potrafi też wykryć ziemniaczanego chipsa, którego złocisty kolor odbiega od doskonałości.

Detekcja błędów

Banki od lat korzystają ze sztucznej inteligencji, by wychwytywać nietypowe transakcje na kontach i ostrzegać o potencjalnym oszustwie. Ten sam rodzaj monitorowania anomalii może posłużyć producentom do oznaczania zamówień lub zakupów, które nie pasują do wzorca, a tym samym mogą świadczyć o popełnionym błędzie. Podobna funkcja posłuży też do monitorowania zgodności z przepisami, bezpieczeństwa pracowników i bezpiecznego obchodzenia się z żywnością. To zastosowanie dotyczy również ryzyka zanieczyszczenia typowymi alergenami (takimi jak na przykład orzeszki ziemne). Zdolność do inteligentnego monitorowania ryzyka wynikającego z potencjalnej odpowiedzialności nada nowoczesnemu oprogramowaniu rolę nadzorcy ostrzegającego o nieprawidłowościach, które człowiek powinien sprawdzić.

AI oraz IoT

Technologie AI oraz Internetu Rzeczy (Internet of Things, IoT) wspierają się wzajemnie w interpretacji danych napływających z czujników i potrafią określić, kiedy potrzebne … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPrzełom? Polska „mała atomówka” może powstać już w 2029 r.
Następny artykułWymieszaj cytrynę z oregano. To istna “bomba odpornościowa”