W dniach 20-23 października w Sokołowie Podlaskim odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów do lat 15 w podnoszeniu ciężarów. Imponująca okazała się frekwencja podczas zawodów, bowiem wystartowało w nich blisko 300 zawodników, z czego 37 to zawodnicy nowotomyskiego LKS Budowlani – Kucera.

Była to także najliczniejsza reprezentacja obecna na mistrzowskiej imprezie. Za ilością poszła także, zgodnie z przewidywaniami trenerów, jakość sportowa.

Nowotomyscy sztangiści zdominowali Mistrzostwa Polski zdobywając w nich cztery złote medale: Zuzanna Dołżańska w kat. 64 kg (uczennica ZS nr 1 w Nowym Tomyślu), Maciej Tomaszewski w kat. Do 55 kg (uczeń ZS nr 2 w Nowym Tomyślu), Adrian Krupa w kat. 67 kg uzyskał także Rekord Polski w rwaniu – 103 kg (uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Tomyślu) oraz Dawid Lisiak w kat. 81 kg, który pobił wszystkie Rekordy Polski – rwanie 116 kg, podrzut 144 kg, dwubój 260 kg (uczeń ZS nr 2 w Nowym Tomyślu).

Dawid Lisiak wygrał także zdecydowanie rywalizację OPEN, a Adrian Krupa zajął miejsce drugie, Zuzanna Dołżańska w tej rywalizacji była czwarta.

Srebrne medale podczas Mistrzostw Polski w Sokołowie Podlaskim wywalczyli: Oliwia Nowak w kat 71 kg, Krystian Dziamski w kat 49 kg, Mikołaj Stachowiak w kat 61 kg oraz Błażej Stawiński w kat do 89 kg.

Brązowe medale zdobyli: Nikola Cebernik w kat +81 kg oraz Jakub Łuczak w kat do 73 kg.

Świetne rezultaty nowotomyskich zawodników przełożyły się także na klasyfikację klubową, w której Budowlani – Kucera nie mieli sobie równych. Zdobywając 108 pkt zdominowali tę punktację, co z kolei przyczyniło się także do zwycięstwa Województwa Wielkopolskiego w klasyfikacji wojewódzkiej!