A A+ A++

Na razie nie wiadomo, czy uda się przesadzić 800 drzew rosnących przy ul. Jesionowej i Łódzkiej, które mają zostać wycięte w związku z budową drogi S74 przez Kielce. Odpowiedź prezydenta Kielc na petycje w tej sprawie nie jest kategoryczna.

O petycji z apelem o przesadzenie drzew i krzewów z pasów drogowych ulic Jesionowej i Łódzkiej, która wysłana została do kieleckiego ratusza, pisaliśmy pod koniec lipca. Dotyczy ona planowanej budowy drogi ekspresowej S74 przez miasto, bo od dawna wiadomo, że inwestycja będzie wiązała się ze sporymi wycinkami drzew. Sprawa od kilku miesięcy budzi też bardzo dużo emocji w mediach społecznościowych.

 “W dobie zmian klimatycznych i potrzeby adaptacji do nich nie mamy moralnego prawa pozbywać się zielonej tkanki miasta, tj. bezmyślnie wycinać drzewa i krzewy nadające się do przesadzenia, nawet za przysługujące odszkodowanie, które w żaden sposób nie zrekompensuje niestety strat środowiskowych, spowodowanych wycinką” – napisał autor petycji (nie podał do publicznej wiadomości swoich danych).

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMakabryczna śmierć podczas meczu. Policja wkracza do akcji
Następny artykułJ. Kuisz w “Gościu Wydarzeń”. Zaczęliśmy oswajać swoje państwo