OKS Olesno w pierwszym meczu rozgrywanym na własnym stadionie w sezonie 2020-2021 opolskiej IV ligi przegrał z beniaminkiem, Olimpią Lewin Brzeski 0-2.

Kibice w Oleśnie są spragnieni futbolu. Nie ma się co dziwić, bo przez ponad rok OKS nie grał na własnym stadionie, a kiedy w końcu mógł zagrać na nowiutkim obiekcie (7 marca), wybuchła epidemia, która przerwała ligowe rozgrywki. Teraz OKS znów wrócił, aby zaprezentować się własnym kibicom po kolejnej dłuższej przerwie.

I choć kibice dopisali, bo na trybunach było ich sporo, ze stadionu po ostatnim gwizdku nie mogli wychodzić zadowoleni. Oleska drużyna grała chaotycznie, nierówno, brakowało składnych akcji, a w tym wszystkim nie miała szczęścia. Olimpia już po trzynastu minutach prowadziła po błędzie Dawida Sładka, bramkarza OKS-u. Później przyjezdni dobrze się bronili, przerywając grę oleśnian, często używając do tego faulu.

W drugiej połowie OKS był aktywniejszy, próbował atakować, ale trudno powiedzieć, że golkiper Olimpii był mocno zapracowany. Kilka razy strzałami postraszył Mateusz Jeziorowski, a oprócz tego Marcin Jantos, zmarnował doskonałą okazję do wyrównania. Mimo że OKS prowadził grę, kolejną bramkę dołożyli w łatwy sposób goście w końcówce meczu i można było kończyć spotkanie. Miało się bowiem wrażenie, że kolejne minuty i tak nie pomogą OKS-owi zdobyć choćby jednej bramki. Nie widać było pomysłu na sforsowanie solidnej obrony graczy z Lewina Brzeskiego.

– Uważam, że wynik remisowy byłby sprawiedliwszy. Obie drużyny stworzyły mało sytuacji, niewiele było jakości , dużo walki i biegania, sporo nerwowych sytuacji, ale można to tłumaczyć początkiem sezonu. O końcowym wyniku mogła zaważyć pierwsza bramka, która była zdobyta w dosyć przypadkowy sposób – tłumaczy Krzysztof Meryk, trener OKS-u. – Później już waliliśmy głową w mur, mieliśmy pojedyncze sytuacje, ale to przeciwnik zdobył kolejną bramkę.

Kolejny mecz OKS rozegra u siebie już w środę 12 sierpnia z MKS-em Pogoń Prudnik.