A A+ A++

fot. materiały prasowe

W dniach 16-20 września na terenie Łazienek Królewskich w Warszawie odbyło się wyjątkowe, plenerowe widowisko teatralne „Noc Listopadowa” Stanisława Wyspiańskiego. Wyreżyserowane zostało przez Leszka Zdunia. To spektakl, którego dramatyczne wątki idealnie wpisują się w krajobraz jesiennego klimatu. Jednak to nie wszystko, co czyni „Noc Listopadową” wyjątkową nocą.


Spektakl ten przenosi nas w świat, w którym splatają się dwie rzeczywistości: antyczna – boska i realna – ziemskiego życia. To właśnie w łazienkowskich ogrodach, gdzie natura i historia splatają się w jedną niepowtarzalną całość, utwór Wyspiańskiego wybrzmiewa w pełni swojej wartości.

Pomysł inscenizacyjny tego spektaklu jest niezwykle innowacyjny. Widzowie przenoszą się z jednego miejsca w drugie, aby obserwować kolejne jego odsłony. Towarzyszem ich wędrówki staje się postać boga wiatru, Eola. Widowisko uświetniają również wyjątkowe elementy scenografii, takie jak łódź Charona sunąca po stawie, pochodnie oraz chór bogiń Nike. To detale, które tworzą niezapomnianą atmosferę i przenoszą widzów w świat mitologii i historii.

Do współtworzenia tego niezwykłego widowiska zaproszona została brzeska grupa taneczna „LarkArts”, w składzie: Alicja Woźniak, Marta Kochanowicz, Angelika Skowronek, Mariola Hewlicz, Emilia Kasztelan, Alicja Wiącek, Oliwia Pastuszka oraz Karol Jadczyk. To właśnie oni, pod okiem swojej instruktorki Angeliki Skowronek, wcielili się w postacie Ker, Nik i Eumenid, nadając spektaklowi jeszcze większej głębi i emocjonalnego bogactwa. Ich dynamiczne tańce i niezwykła interpretacja postaci, uwydatniły różnorodność tej niezwykłej opowieści. Karol Jadczyk, jedyny mężczyzna w grupie, wcielił się w postać Aresa, Boga Wojny.

Kolejne spektakle „Nocy Listopadowej” odbędą się w terminach 15-18 października tego roku. „Noc Listopadowa” to nie tylko teatr pod gołym niebem. To podróż przez czas i przestrzeń, która zostawi niezapomniane wrażenia w sercach widzów.

Tekst: Bartosz Marciniak

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMłodzi strażacy mogli liczyć na głośny doping
Następny artykułUroczystość ze skandalem w tle