A A+ A++

Ukraińskie siły powietrzne otrzymają niezwykłe helikoptery prosto z Wielkiej Brytanii. Kraj ten po raz pierwszy od początku wojny wysyła ciężki sprzęt lotniczy. Lotnictwo Ukrainy w walce z Rosją wzmocnią helikoptery WS-61 Sea King, które mogą znacząco usprawnić potencjał bojowy sił powietrznych Ukrainy.

  • O nowej dotacji dla ukraińskiego lotnictwa powiedział Ben Wallace, brytyjski sekretarz stanu ds. obrony.
  • Wielka Brytania przekazuje trzy sztuki swoich helikopterów WS-61 Sea King, które mogą stać się ważną pomocą dla Ukraińców w walce z Rosjanami
  •  Jak się okazuje, Ukraina wiedziała o dużej pomocy Wielkiej Brytanii już od sześciu tygodni. Wszystko było jednak trzymane w ścisłej tajemnicy.
  • Jeden WS-61 Sea King już miał zostać przekazany, a Ukraińcy zostali odpowiednio przeszkoleni z obsługi maszyny. Mogą więc od razu ruszać nią do boju.

Możliwości WS-61 Sea King

Brytyjczycy kontynuują passę pomocy wojskowej Ukrainie, która skutecznie broni się przed Rosjanami. Po ogłoszeniu przekazania morderczych rakiet Brimstone 2 niespodziewanie ogłosili, że przekazują także partię trzech ciężkich helikopterów bojowych Westland WS-61 Sea King. To pierwszy przypadek, kiedy Brytyjczycy przekazali sprzęt lotniczy Ukrainie, a ze światowych supermocarstw, uprzedzili ich tylko Amerykanie.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMikołajkowe przedstawienie dla dzieci w Domu Chemika
Następny artykułWYNIKI OTWARTEGO KONKURSU OFERT “Na powierzenie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej oraz punktu nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego wraz z nieodpłatną mediacją i edukacją prawną w 2023 roku”