A A+ A++

Reparacje Niemiec dla Polski to temat, który przewija się w polskiej opinii publicznej od bardzo dawna. Tym tematem miał się zająć rząd PiS, który jak do tej pory przedstawił jedynie wstępne szacunki dotyczące wysokości kwoty, która mieliby zapłacić nasi zachodni sąsiedzi. Z podobną inicjatywą wystąpił brytyjski polityk do samego prezydenta USA.

Poseł Daniel Kawczynski, urodzony w Polsce polityk Partii Konserwatywnej, wystosował list do Donalda J. Trumpa. Parlamentarzysta prosi go o poparcie polskiego rządu w rozważeniu pozwania Niemiec o odszkodowania wojenne dla Polski.

Czytaj też: Gigantyczna zmiana w szkołach wisi na włosku! Ujawniono plan awaryjny

Reparacje Niemiec dla Polski: Brytyjski polityk piszę list do Trumpa

Poseł Daniel Kawczynski, urodzony w Polsce polityk Partii Konserwatywnej, wystosował list do Donalda J. Trumpa. Prosi on o wsparcie Polski w sprawie wyegzekwowania reparacji wojennych od Niemiec. Oto fragment listu:

Jak Pan zapewne wie, Panie Prezydencie, wielu amerykańskich senatorów podpisało ostatnio list nawołujący polski rząd do zrekompensowania ocalałym ofiarom Holokaustu cierpienia i strat poniesionych w wyniku wojny. Chciałbym podkreślić, że do 1945 roku okupanci niemieccy zamordowali około trzy miliony Polaków pochodzenia żydowskiego, jak też trzy miliony obywateli polskich nieżydowskiego pochodzenia. Ponadto, już na samym początku wojny, w 1939 roku, niemieccy okupanci rozkradli 38% polskiego bogactwa narodowego.

czytamy w liście.

Zobacz również: Detektyw Krzysztof R. trafi do więzienia? Usłyszał poważne zarzuty

Do końca wojny Niemcy systematycznie i celowo zniszczyli 85% zabudowy Warszawy, w tym większość dziedzictwa kulturowego. Szacunkowe straty jakie poniosła Polska w wyniku okupacji Niemieckiej wyniosły około biliona dolarów amerykańskich.
Kilka miesięcy temu, w rozmowie z ówczesną premier, Theresą May, poradził jej Pan, Panie Prezydencie (z czym całkowicie się zgadzam) wszczęcie postępowania sądowego przeciwko Unii Europejskiej. Chciałbym zatem zwrócić się z prośbą o Pańskie poparcie i poradę dla rządu polskiego, aby rozważył pozwanie Niemiec o wypłatę odszkodowań wojennych. Ofiarowuję Panu swoje całkowite poparcie i pomoc w takiej kampanii, która naprawiłaby nie jedną, ale dwie historyczne krzywdy. Możemy dopilnować, aby Niemcy właściwie zrekompensowały Polsce lata nieszczęść, zniszczenia i krzywd, jak też aby ofiary Holokaustu i drugiej wojny światowej, które nadal żyją, otrzymały odpowiednie odszkodowania.

pisał poseł polskiego pochodzenia.


Reparacje Niemiec dla Polski to temat, który przewija się w polskiej opinii publicznej od bardzo dawna. Tym tematem miał się zająć rząd PiS

Źródło: britishpoles

Polecamy także:

Ujawniono także ile Cichopek zarabia za jeden program w TVP! Usiądźcie

Oficjalna decyzja Ministerstwa! Dotyczy milionów Polaków

PILNE: Nowe informacje w sprawie śmierci polskiej dziennikarki

Artykuł Brytyjski poseł wzywa Trumpa o pomoc dla Polski. Sytuacja jest poważna pochodzi z serwisu w-Locie.pl.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułMargot ma przechlapane! Wziął się za niego”Różal”. Powiedział mu kilka słów
Następny artykułSondaż dla DoRzeczy.pl. Złe wieści dla Trzaskowskiego