Dawid Kubacki zajął drugie miejsce w w piątkowym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Titisee-Neustadt. Zwyciężył Słoweniec Anze Lanisek, a trzeci był Niemiec Karl Geiger.

Szóste miejsce zajął Piotr Żyła, a 14. był Paweł Wąsek.

Kubacki po raz 26. w karierze stanął na podium konkursu PŚ. Polak utrzymał się na pozycji lidera Pucharu Świata, w drugiej serii osiągnął 144 m, co było najdłuższym skokiem w w finale.

Do serii finałowej nie awansowali Kamil Stoch – 119,5 m, Tomasz Pilch – 113,5 m i Jakub Wolny – 124,5 m.

CZYTAH RÓWNIEŻ: Zwycięstwo także w niedzielę! Piękny dublet Dawida Kubackiego w Wiśle. W konkursie zabrakło Kamila Stocha