A A+ A++

Cristiano Ronaldo nie ma chwili spokoju. Tym razem problemy dosięgnęły jego najstarszego brata Hugo dos Santosa Aveiro. Jak informuje portugalska “Nova Gente”, do włoskiego sądu wpłynął przeciwko niemu akt oskarżenia o oszustwo. W latach 2018-2021, kiedy to Cristiano grał we włoskim Juventusie, jego brat miał być zamieszany w nielegalny handel podrobionymi koszulkami tego klubu.

Zobacz wideo
Dlaczego Polacy kochają freak fighty? “To jest zajeb***”

Brat Cristiano Ronaldo zrobił koszulkowy przekręt? Odpowie przed sądem za tysiące podróbek

Poprzez działania Aveiro na rynek miało trafić 13 tysięcy podróbek z nazwiskiem Ronaldo i numerem 7 na plecach. Problemem było to, że praktycznie niczym nie różniły się od oryginałów. Jedynym odróżniającym je elementem był logotyp. Zamiast symbolu niemieckiej firmy odzieżowej Adidas znajdywało się na nich logo Muzeum CR7, które mieści się na rodzinnej wyspie piłkarza – Maderze. Placówką zarządza zresztą nie kto inny jak właśnie jego starszy brat – Hugo.

Reprezentacja Polski

Śledztwo w tej sprawie było prowadzone już od 2019 r., ale dopiero teraz prokuratura w Turynie sformułowała akt oskarżenia. Sąd zbada, czy Hugo za pośrednictwem swojej spółki Mussara nie dopuścił się oszustwa przeciwko firmie Pegasus, z którą zawarł umowę na produkcję i sprzedaż koszulek, opiewającą na 538 tysięcy dolarów. Miał bowiem wprowadzić włoskiego producenta w błąd, twierdząc, że otrzymał na to zgodę Juventusu, co nie było prawdą.

Pokazali stopę Benzemy. To może być koniec walki z Lewandowskim

Firma Mussara zaprzecza, jakoby zawierała jakąkolwiek umowę z Pegasusem. Tymczasem producent twierdzi, że szyte przez niego fałszywki były sprzedawane również w muzeum Cristiano Ronaldo na Maderze, co sugeruje, że do kontaktów biznesowych z bratem Cristiano jednak dochodziło. Termin rozprawy wyznaczono na 20 czerwca tego roku.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Cristiano Ronaldo opuścił Juventus latem 2021 r. i wrócił do Manchesteru United. W Anglii nie zabawił zbyt długo, bo po kontrowersyjnym wywiadzie, w którym zaatakował klub, 22 listopada 2022 rozwiązano z nim umowę. Od 1 stycznia Ronaldo jest piłkarzem saudyjskiego Al-Nassr.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKolejna noc ataków. Rosjanie wystrzelili na Kijów pociski manewrujące
Następny artykułGenerał C.Q. Brown z nominacją. “Więcej słucha, niż mówi”