A A+ A++

Marzec 2022 roku dla przedsiębiorców w centrach handlowych był kolejnym trudnym miesiącem. Jak wynika z analizy ZPPHiU, co drugi klient nie wrócił na zakupy do centrów i galerii handlowych.
  • Autor: AT
  • Data: 26-04-2022, 14:30

Branża alarmuje: Polacy nie wracają do centrów handlowych po pandemii, a koszty rosną

Co drugi klient nie wrócił na zakupy do centrów i galerii handlowych – alarmują najemcy. fot. shutterstock

Polacy nie wracają do centrów handlowych po pandemii?

ZPPHiU monitoruje odwiedzalność w centrach handlowych na terenie całego kraju, korzystając z raportów Proxi.cloud i danych pozyskanych od członków.

Dane dotyczące odwiedzalności centrów handlowych w marcu 2022 r. zebrane przez ZPPHiU wskazują na trwałą zmianę a nie tymczasowy trend w zachowaniach konsumenckich. Wyniki analizowane w zestawieniu dotyczą już trzeciego sezonu dotkniętego skutkami pandemii w porównaniu do roku 2019 czyli ostatniego roku niezakłóconych zakupów w centrach handlowych.

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Pod względem odwiedzalności marzec 2022 roku dla przedsiębiorców w centrach handlowych jest kolejnym miesiącem potwierdzającym, że postpandemiczny handel wygląda i zapewne już będzie na stałe wyglądał inaczej niż trzy lata temu. Co drugi klient nie wrócił na zakupy do centrów i galerii handlowych. 

Spada liczba wizyt w galeriach handlowych

Odnosząc się do marca 2019 średni spadek liczby wizyt w galeriach w całej Polsce wyniósł -49% a spadek liczby indywidualnych klientów to -54%. 

Mniej odwiedzających w galeriach, rosnące koszty

Odwiedzalność sklepów zlokalizowanych w galeriach jest niska, podczas gdy koszty funkcjonowania drastycznie wzrosły. Dramatyczną konsekwencją jest spadek rentowności utrzymania placówek w centrach handlowych.

– Przy dynamicznym wzroście kosztów prowadzenia biznesu i wywindowanych kosztach stałych, którymi korzystający z przestrzeni w centrach są obarczani przez udostępniających, wiele lokalizacji traci sens biznesowy. Coraz więcej sklepów po prostu zostanie zamknięta, co już zaczyna się dziać w najbardziej niekorzystnych lokalizacjach – alarmuje zarząd ZPPHiU. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSkrócone godziny pracy w dniu 2 maja 2022 roku
Następny artykułWręczenie nagród Burmistrza Namysłowa za osiągnięcia sportowe uzyskane w 2021 roku