A A+ A++

„Przytulamy się do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które jest pełne miłości i dobroci” – powiedział w bydgoskiej parafii Opatrzności Bożej biskup Krzysztof Włodarczyk. Wspólnota przeżywała misje intronizacyjne.

Poprowadził je ks. Zdzisław Płuska SCJ ze Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego, który przyjechał do Bydgoszczy z Krakowa. Tematem wiodącym tygodniowych spotkań były słowa: „Serce Jezusa, Bramo Miłości, naucz nas kochać mimo wszystko i ponad wszystko”. – Jezus zaprasza nas, byśmy weszli na drogę, w której staniemy się świadkami Jego miłości. Inaczej mówiąc, chodzi o to, byśmy na pustyni współczesnego życia byli oazami miłości – powiedział kapłan.

Dyrektor misji i rekolekcji sercanów dodał, że wynagradzanie Sercu Jezusa, powinno polegać przede wszystkim na posłuszeństwie woli Ojca. – To moja obecność i pamięć o Chrystusie. To wreszcie miłość, która realizuje się w życiu poprzez spełnianie uczynków miłosierdzia. Wtedy stajemy się podobni do Tego, który jest samym miłosierdziem – dodał ks. Zdzisław Płuska SCJ.

Głównym celem misji intronizacyjnych jest odnowa duchowa parafii. – Chodzi nam także o pogłębienie kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa, o Jego intronizację w życiu osobistym, rodzinnym i społecznym, ożywienie tradycji dziewięciu pierwszych piątków miesiąca i poznanie różnych form wynagrodzenia NSPJ – zauważył proboszcz parafii Opatrzności Bożej w Bydgoszczy ks. dr Adam Sierzchuła.

W czasie spotkań i nabożeństw miało miejsc m.in.: błogosławieństwo dzieci i matek oczekujących potomstwa oraz odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

Drogi Czytelniku,
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPrzepis na sukces: konsekwencja i ambitne cele
Następny artykułSandomierz: diecezjalne spotkanie – modlitewne wspólnot dla Intronizacji Serca Jezusowego