A A+ A++

W początkach Kościoła ludzie najpierw uwierzyli, a potem byli ochrzczeni, a dziś zazwyczaj chrzest wyprzedza wiarę. Dzisiaj jednak Bóg nas posyła, żebyśmy głosili kerygmat – mówił bp Szymon Stułkowski na rozpoczęcie misji ewangelizacyjnej „Talitha kum” w Poznaniu.

Misja nawiązuje do słów Jezusa z Ewangelii „Dziewczynko, mówię ci wstań”. Poznański biskup pomocniczy podkreślił, że odbywa się ona w łączności z X Światowym Spotkaniem Rodzin w Rzymie z udziałem papieża Franciszka. Przypomniał, że sam papież zachęcał, by nie przyjeżdżać do Rzymu, ale działać w diecezjach, w parafiach i we wspólnotach.

„Płonący paschał przy chrzcielnicy przypomina, że przeszliśmy przez zasłonę, w chwili chrztu zanurzyliśmy się w śmierci Jezusa, żeby zmartwychwstać do nowego życia. Ale sporo ludzi nie żyje rzeczywistością chrztu” – mówił bp Stułkowski.

Przypomniał słowa propagatora neokatechumenatu, o. Alfreda Cholewińskiego, że po świecie chodzi wielu niewypałów, czyli ludzi, którzy są ochrzczeni, ale nie uwierzyli w Jezusa.

„Dzisiaj Bóg nas posyła, żebyśmy weszli w misję Jana Chrzciciela, żebyśmy przygotowali Jezusowi drogę do serc ludzi, których spotkamy, ludzi, którym będziemy o Jezusie mówić głosząc kerygmat” – podkreślił bp Stułkowski.

Uroczystość posłania rozpoczęła misję ewangelizacyjną, która odbywać się będzie na ulicach Poznania. Młodzi ludzie uczestniczyć będą także w rekolekcjach głoszonych przez o. Antonello ze Wspólnoty Przymierze Miłosierdzia oraz w procesji eucharystycznej z udziałem abp. Stanisława Gądeckiego ku czci Najświętszego Serca Jezusa. Misję ewangelizacyjną zakończy Msza św. w intencji rodzin, celebrowana w niedzielę 26 czerwca w katedrze poznańskiej przez bp. Grzegorza Balcerka.

Drogi Czytelniku,
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNABE niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego
Następny artykułIdealne połączenie innowacji z tradycją