A A+ A++

Oprócz bliskości i dawania prezentów, Boże Narodzenie koncentruje się także na wspólnym posiłku – a pięknie udekorowany stół może stać się tak samo ważny, jak będąca symbolem świąt choinka. Jak go przygotować, zapytaliśmy specjalistów z Miloni, polskiej firmy produkującej drewniane stoły z litego drewna.

Autor: housemarket.pl 16 grudnia 2021 16:39

Stół jako tło dla wspomnień

Być może w tym roku, bardziej niż w innych, docenimy możliwość zebrania się przy stole i świętowania spotkań z bliskimi. Rzut oka na blogi i magazyny wnętrzarskie jasno wskazuje na trend łączenia przy stole starszych tradycji z tymi zupełnie nowymi Wynika z nich, że biały poczciwy obrus przestał być już jedyną możliwością. Zaczęliśmy preferować mniej formalne, bardziej naturalne i „lżejsze” okrycia. Nie chcemy zasłaniać stołu, bo często wiele w niego inwestujemy. Doceniliśmy rzemieślnicze wykonanie i naturalny rysunek drewna, kojarzący się z ciepłem i przytulnością.

W zależności od tego, jak prezentować będzie się nasz stół, możemy dopasować do niego nowoczesne lub bardziej rustykalne dekoracje świąteczne. Inaczej udekorujemy designerski stół Tuo, autorstwa Tomka Rygalika, w bardzo modnej obecnie obłej stylistyce, inaczej klasyczny model Deco we francuskim stylu, z ozdobnie tłoczonymi nogami, a jeszcze inaczej loftowy Frame.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Najmodniejsze dekoracje świąteczne

Zainspirowana najnowszymi świątecznymi trendami, architekt Magda Nowotnik, współwłaścicielka Miloni, doradza, by w tym roku postawić przede wszystkim na naturalność.

– Wykorzystajmy to, co daje nam las, pobliski targ czy ogród. W okresie zimowym ozdóbmy nasz rodzinny stół pięknie pachnącym igliwiem, szyszkami, pieczonymi przez dzieci ciasteczkami, laskami cynamonu i suszoną pomarańczą z kuchennej szafki. Zielone gałązki rozłóżmy efektownie na stole, tworząc tym samym na stole rodzaj zielonego bieżnika. Pomiędzy nimi umieśćmy świece w efektownych świecznikach. Ich migotliwe światło wyczaruje w domu magiczną, świąteczną atmosferę. Jeśli chcemy ją nieco urozmaicić – świece ustawmy na srebrnym półmisku lub paterze z metaliczną powierzchnią odbijającą ich blask, a orzechy, szyszki i kwiaty umieśćmy pod szklanym kloszem – mówi Magda Nowotnik.

Zalety rozkładanego stołu

W wielu mieszkaniach czy domach ograniczony metraż nie pozwala na urządzenie świąt z dużym stołem. Wersja rozkładana pozwoli bardzo szybko przygotować większą przestrzeń, przy której można będzie zjeść uroczystą kolację z rodziną i urządzić wieczorne spotkanie z przyjaciółmi. Nowoczesny stół rozkładany Avangarde, Blox, Deco, Frame, Fox czy Loft z oferty Miloni, to coś, nad czym warto pomyśleć w nadchodzącym roku. Kameralne śniadanie świąteczne lub wystawna kolekcja na czternaście osób – odpowiednio dobrany model z oferty polskiego producenta sprawi, że nasz stół będzie cieszył oko nie tylko w okresie świątecznym, ale także podczas pozostałych towarzyskich spotkań. Na co dzień złożony stół nie będzie zajmował dużo miejsca, a powiększenie jego powierzchni zajmie dosłownie kilka sekund. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBędzie 50 milionów zł, by nie przeoczyć następcy “Lewego”
Następny artykułWzrost podatku od nieruchomości. Miało być 5%, a jest 10% (VIDEO)