A A+ A++

Do kiedy można wykorzystać bon turystyczny? Czy termin ten będzie wydłużony? W obecnej sytuacji wykorzystanie bonu jest utrudnione, dlatego wiele osób jeszcze tego nie zrobiło.

Bon turystyczny – termin przedłużony?

O pracach nad wydłużeniem działania bonu turystycznego na sejmowej komisji kultury fizycznej mówił wiceminister rozwoju, pracy i technologii Andrzej Gut-Mostowy. “Bon miał wspierać i wspiera branżę turystyczną, oczywiście przez to, że od wielu miesięcy miejsca noclegowe są zamknięte. Korzystanie z tych bonów jest znacznie mniejsze niż się spodziewaliśmy, ale w tym zakresie pracujemy na rozwiązaniami wydłużającymi w czasie działanie bonu” – cytuje wiceministra PAP.

Polecamy: Seria 5 książek. Poznaj swoje prawa!

Bon turystyczny na PUE ZUS

Jak podaje Zakład Ubezpieczeń Społecznych w całej Polsce w pełni wykorzystanych zostało niewiele ponad 1 mln bonów na ponad 4 mln dostępnych dla rodzin z dziećmi. Bonem można płacić w 20 955 miejscach związanych z turystyką.

Wygenerowanie bonu jest bardzo łatwe pod warunkiem, że założyło się już swoje indywidualne konto na naszej platformie internetowej PUE ZUS – mówi Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. – Jeśli ktoś tego jeszcze nie zrobił polecam nasza instrukcję i film, z którymi samodzielne założenie konta jest proste – dodaje.

Film znajduje się pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=87dOhr5KbA4&feature=youtu.be

Na PUE ZUS bon znajdziemy w zakładce “Ogólny”. W menu bocznym należy wejść w zakładkę “Polski Bon Turystyczny”, a następnie “Mój bon”. Bon jest udostępniany na podstawie danych, pochodzących z jednostek wypłacających świadczenie Rodzina 500 plus.

Zobacz również:

Bon turystyczny – do kiedy jest ważny?

Obecnie obowiązują przepisy, zgodnie z którymi prawo do dokonywania płatności za pomocą bonu wygasa w dniu 31 marca 2022 r. Nie uniemożliwia to jednak korzystania z usługi hotelarskiej lub imprezy turystycznej, w przypadku gdy płatność za nią dokonana za pomocą bonu nastąpiła do 31 marca 2022 r.

Bon nie podlega wymianie na gotówkę. Przysługuje w wysokości 500 zł na dziecko. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością bon wynosi 1000 zł.

Źródło: Infor.pl, PAP, ZUS

Polecamy serwis: Dziecko i prawo

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWakacje tylko dla zaszczepionych. Pierwsze biuro podróży zdecydowało się na ten krok
Następny artykułKTO ZASZCZEPI ŻARSKICH SENIORÓW?