A A+ A++

Aplikacja Bolt (wcześniej Taxify) funkcjonuje obecnie w 30 miastach w Polsce i pozwala głównie na zamawianie przejazdów taksówkowych realizowanych przez kierowców korzystających z tej platformy. W 2020 r. firma poszerzyła swoją ofertę o możliwość wypożyczania hulajnóg w wybranych miastach w naszym kraju, zajęła się także dostawami jedzenia z restauracji..

Auta na minuty

Teraz Bolt poinformował o planach wprowadzenia w aplikacji nowej opcji o nazwie Bolt Drive. Umożliwi ona użytkownikom wypożyczenie samochodu na krótkie okresy. Platforma zapowiedziała także, że zainwestuje w 2021 r. kwotę 20 milionów euro w uruchomienie Bolt Drive w Europie, zaczynając od programu pilotażowego na rodzimym dla Bolta rynku – w Estonii.

Według zapowiedzi Bolt Drive umożliwia klientkom i klientom szybkie oraz wygodne wypożyczenie samochodu kilkoma kliknięciami na smartfonie. Nowa usługa pozwoli im być mniej zależnymi od osobistych samochodów i zachęca tym samym do korzystania z alternatywnych środków transportu na krótkich dystansach.

Bolt zaznacza, że jest pierwszą platformą mobilności w Europie, która oferuje w jednej aplikacji car-sharing, usługi taxi i mikromobilne (hulajnogi oraz rowery elektryczne).

– Samochody prywatne są główną przyczyną problemów w transporcie miejskim – zaznacza w komunikacie Markus Villig, szef Bolta. – Odpowiadają za ruch uliczny, emisję CO2 i zajmowanie przestrzeni miejskiej. Misją Bolta jest ułatwienie ludziom rezygnacji z samochodów prywatnych poprzez zapewnienie lepszej alternatywy.

Czytaj także: Bolt uruchamia w Warszawie aplikację Bolt Food do zamawiania jedzenia z restauracji

Bolt Drive to usługa car-sharingowa, która pozwala zobaczyć na mapie dostępne w okolicy pojazdy i zarezerwować jeden z nich w aplikacji. Użytkowniczki i użytkownicy mogą rozpocząć jazdę odblokowując samochód smartfonem i zakończyć ją w dowolnym miejscu w mieście, w obszarze wskazanym na platformie. Korzystający z usługi nie muszą płacić za parking i paliwo.

– By społeczność lokalna mogła przestawić się z „posiadania” na transport na żądanie, musimy zaoferować wygodniejszą, tańszą i bardziej przyjazną dla środowiska opcję na pokonanie każdej odległości – podkreśla Markus Villig. – Robimy to już na krótkich i średnich dystansach. Bolt Drive obejmuje teraz pozostałe przypadki, niezależnie od tego, czy jest to wycieczka do centrum handlowego czy weekendowy wypad. Nasze klientki i klienci będą mieli dostęp do samochodu w dowolnym momencie z tej samej aplikacji, której już używają do wypożyczania innych środków transportu współdzielonego oferowanego przez Bolt.

Jak ustaliły Wirtualnemedia.pl na razie nie jest znana lista europejskich krajów, w których oprócz Estonii pojawi się Bolt Drive. Nie wiadomo także kiedy usługa może zostać uruchomiona w Polsce.

Czytaj także: RPO apeluje o uregulowanie praw pracowników platform internetowych typu Uber czy Bolt

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł1,55 mln widzów serialu „Komisarz Alex 15”. TVP1 wiceliderem
Następny artykułTVP1, TVN i Polsat liderami tygodnia. „M jak miłość”, „Fakty” i „Stulecie Winnych” hitami