Wisła Sandomierz przegrała 0-2 (0-0) z ŁKS-em Łagów w meczu 25. kolejki III ligi, gr. IV tracąc dwa gole w ostatnich minutach spotkania.

W 2. minucie głową niecelnie uderzył Dani Jodar. Kilka chwil później po akcji lewą stroną boiska Jakuba Mażysza Sebastian Taranek fatalnie przestrzelił. Z dystansu próbował też Szymon Rak, jednak z podobnym skutkiem. W 17. minucie strzelający wślizgiem Kacper Chełmecki trafił w boczną siatkę. W 20. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzył Serhij Melinyszyn, ale piłkę z linii bramkowej wybił Taranek. Pięć minut później Krzysztof Wróblewski pewnie obronił dobry strzał z dystansu Michała Mydlarza. Zespól gości był nieustępliwy w atakach, odważnie dążąc do strzelenia gola. W 26. minucie świetna obrona Wróblewskiego uchroniła wiślaków przed utratą bramki.

Na początku drugiej połowy piłkarze ŁKS-u wywalczyli rzut wolny w dobrej odległości od bramki, jednak w bramce znakomicie spisał się Wróblewski. Bardzo groźnie było chwilę później. Po bezpośrednim strzale z rzutu rożnego piłkę z linii bramkowej wybił Mażysz. Gospodarze skutecznie odpierali napór rywali. W 66. minucie wiślacy trafili do siatki, jednak arbiter dopatrzył się faulu na bramkarzu ŁKS-u. W 75. minucie Jakub Janik przytomnie wypatrzył wychodzącego Mateusza Stańczyka. Młody pomocnik Wisły wygrał pojedynek o piłkę z bardziej doświadczonym Piotrem Rogalą oddał mocny strzał, ale piłkę zdołał odbić golkiper gości. W 85. minucie ŁKS objął prowadzenie. Po szybkiej akcji i sprytnym podaniu Adama Imieli do siatki trafił Adrian Bielka. W doliczonym czasie meczu goście strzelili drugiego gola. Po strzale z rzutu wolnego Wróblewski odbił piłkę, do której szybko dopadł Imiela pewnie ustalając wynik rywalizacji.

24 kwietnia 2022, 17:00 – Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 0-2 ŁKS Łagów
Adrian Bielka 85, Adam Imiela 90

Wisła: 1. Krzysztof Wróblewski – 15. Dariusz Partyka, 17. Damian Mężyk, 5. Włodzimierz Krajewski, 30. Damian Bednarek (55, 23. Szymon Jarosz) – 18. Mateusz Kuśmierczyk (88, 98. Arkadiusz Zięba), 26. Jakub Janik (88, 99. Cezary Charszla), 6. Sebastian Taranek, 11. Szymon Rak, 8. Grzegorz Ochwat (88, 4. Władysław Kudriawcew) – 7. Jakub Mażysz (55, 20. Mateusz Stańczyk).

ŁKS: 12. Paweł Lipiec – 88. Piotr Rogala, 5. Serhij Melinyszyn, 3. Dani Jodar, 7. Piotr Cichocki – 21. Mateusz Mianowany, 24. Michał Mydlarz (82, 6. Dawid Słabosz), 92. Łukasz Seweryn (66, 99. Adrian Bielka), 28. Kacper Chełmecki (88, 41. Iwan Spyczka), 20. Mateusz Zachara – 10. Adam Imiela.

żółte kartki: Rak, Jarosz, Kuśmierczyk – Słabosz, Imiela.

sędziował: Patryk Świerczek (Brzesko).