Po dwóch sparingach rozegranych w Bielsku-Białej, podopieczne trenera Bartłomieja Piekarczyka pojechały do Czech by ponownie zmierzyć się z tamtejszym VK UP Ołomuniec. Przegrana pierwsza partia nie zdeprymowała bielszczanek, które bez większych problemów zwyciężyły 3:1. Był to pierwszy z dwóch zaplanowanych spotkań w Ołomuńcu.

Siatkarki BKS-u Stali Bielsko-Biała nie mogą narzekać na brak pracy. Od początku sezonu rozegrały już siedem meczów kontrolnych, a przed nimi jeszcze trzy spotkania przed startem TauronLigi. Po zwycięstwie 4:0 oraz remisie 2:2 ze Stalą Mielec, pojechały do Czech, by ponownie zmierzyć się z VK UP Ołomuniec, były klubem Andrei Kossanyiovej i Gabrieli Orvošovej. W dwóch wcześniejszych sparingach z czeską drużyną, rozgrywanych w Bielsku-Białej, podopieczne trenera Bartłomieja Piekarczyka dość pewnie zwyciężyły 3:1, a następnie przegrały, również w czterech setach.

Pierwszy mecz rozgrywany w Ołomuńcu nie rozpoczął się najlepiej dla bielszczanek. Siatkarki z Czech pewnie grały w ataku, a seta zakończyły efektowną kontrą z prawego skrzydła 25:22. Druga partia, pełna wyrównanej walki, rozstrzygała się w końcówce, w której więcej zimnej krwi zachowały zawodniczki BKS-u i zwyciężyły 25:22. W trzeciej odsłonie spotkania podopieczne trenera Piekarczyka zdominowały rywalki i bez problemów wygrały 25:18.

Zawodniczki z Ołomuńca nie zamierzały łatwo się poddać i w czwartym secie między zespołami ponownie zawiązała się wyrównana walka. Jednak, podobnie jak w drugiej partii, końcówkę na swoją korzyść rozstrzygnęły bielszczanki, wygrywając 25:23. Jedną z liderek BKS-u była Gabriela Orvošova, która w całym meczu zdobyła 15 punktów. Tyle samo oczek na swoim koncie zanotowała Dominika Witowska, która dodatkowo atakowała na poziomie 77% i skutecznie zablokowała przeciwniczki 5 razy.

Przed bielszczankami jeszcze rewanżowy mecz w Ołomuńcu, a następnie dwa sparingi z #VolleyWrocław, również na wyjeździe. Będzie to dla nich ostatnia okazja do sprawdzenia swojej formy przed początkiej ligowych zmagań. BKS zainauguruje sezon 18 września wyjazdowym spotkaniem z ŁKS-em Commercecon Łódź.

VK UP Ołomuniec – BKS Stal Bielsko-Biała 1:3
(25:22, 22:25, 18:25, 23:25)

źródło: bks.bielsko.pl, inf. własna

nadesłał: Monika Sapela