A A+ A++

Pojęcie biżuterii żałobnej znane jest od wieków. Kiedyś były to wisiorki z krzyżem, medaliony z podobizną, a nawet włosami zmarłego, dziś na rynku króluje nekrobiżuteria – produkty wykonane wprost ze szczątków zmarłych. “Certyfikowany, wysokiej jakości diament stworzony z kosmyka włosów lub prochów z kremacji ukochanej osoby jest pomnikiem jej niepowtarzalnego życia” – zachwala na swoje stronie internetowej jedna z firm oferujących tego typu produkty.

Poszła do ołtarza ze zmarłym ojcem

Prawdziwą furorę na rynku robi biżuteria z diamentami z prochów zmarłego. Profil The Tree of Hope Creations, firmy, która tworzy taką nekrobiżuterię, obserwuje na TikToku ponad 1,5 miliona osób. Przyznać trzeba, że początki firmy założonej przez Megan, matkę trójki dzieci, również były niezwykłe. Jej mąż chciał wręczyć Meg prezent z okazji pierwszych urodzin ich córki, a jako że wiedział, że ta nie nosi biżuterii, postanowił stworzyć drewnianą rzeźbę, w którą wkomponował… prawdziwe mleko z piersi. Miała to być pamiątka pierwszego roku karmienia. Niecodzienny gadżet wywołał taki zachwyt wśród znajomych pary, którzy zaczęli zamawiać podobne gadżety dla siebie, że Meg zdecydowała się założyć oficjalną działalność, która do dziś specjalizuje się w tworzeniu biżuterii, w której zatopione są prochy zmarłych osób.

“Alyssa zawsze marzyła o tym, że jej tata odprowadzi ją do ołtarza w ważny dzień w jej życiu. Niestety, zanim zdążyła wypowiedzieć sakramentalne “tak”, straciła ojca w tragicznych okolicznościach. Zgłosiła do nas, a my stworzyliśmy dla niej pierścionek z prochami jej ojca. Teraz jej tatuś nie tylko będzie obecny w jej wielkim dniu, ale również będzie mógł poprowadzić ją do ołtarza – opowiada Meg na jednym filmików, na którym pokazała, jak robi pierścionek z niebieskim oczkiem zawierającym prochy zmarłego ojca bohaterki nagrania.

czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułХАМАС имеет в арсенале подводный беспилотник Al-Asef: на что способна торпеда (видео)
Następny artykułВ Сенате планируют “убить” законопроект о помощи Израилю без Украины