A A+ A++

W trakcie ramadanu, dziewiątego miesiąca w muzułmańskim kalendarzu księżycowym, od świtu do zmierzchu obowiązuje ścisły post. Muzułmanie mogą jednak spożywać dwa posiłki, iftar po zachodzie słońca i suhur przed świtem. I to właśnie nad ranem przed słynną restauracją przy Ramsis Square w Kairze, pod którą zebrały się tłumy oczekujące na ostatnie danie przed wschodem, doszło do karczemnej awantury.

Zobacz wideo Gessler wspomina pierwszą aferę w “Kuchennych rewolucjach”. Mówi o trudnościach

Awantura przed restauracją w Kairze. Klienci pobili się z właścicielem

Jak relacjonuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Egiptu, “trzech klientów podważyło pierwszeństwo podawania posiłków”. Między nimi a siedmioma innymi osobami, w tym właścicielem wspomnianej restauracji, doszło najpierw do ostrej wymiany zdań, a następnie szarpaniny. W jej wyniku z ogromnej tacy na ziemię spadły smażone kotleciki z bobu oraz frytki z grillowanymi krewetkami. Jeden z napastników wykorzystał pustą już tacę jako “narzędzie walki”, a sytuacja szybko wymknęła się spod kontroli.

– Nigdy nie wyobrażałam sobie, że cichy posiłek suhur może przerodzić się w prawdziwą wojnę. Widziałam mężczyzn, pełnych furii, walących się pięściami po głowach – relacjonowała jedna z oczekujących na zamówienie przed restauracją kobiet, cytowana przez portal hurghada24.pl. W sieci zaczęły pojawiać się nagrania bijatyki.

Policja aresztowała 11 osób. Właściciel restauracji w Kairze będzie mieć problem

Świadkowie podkreślali, że awantura zakończyła się “pojednaniem zwaśnionych stron”, ale policja aresztowała 11 osób, w tym właściciela restauracji. Wizerunki zatrzymanych opublikowało ministerstwo. Zarekwirowano też dowody w sprawie, a więc pechową tacę, a także krzesła i stoły, które w trakcie kłótni wykorzystywali do walki rozsierdzeni klienci.

Jak podkreśla ministerstwo, wszyscy podejrzani przyznali się do winy. W trakcie śledztwa wykryto, że restauracja działała bez wymaganej licencji. Lokal został więc zamknięty.

Podjęte zostały procedury prawne

– informuje ministerstwo. Czy byłaś/eś kiedyś świadkiem podobnej bójki? Zapraszamy do udziału w sondzie i do komentowania. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCo ze zdrowiem Mateckiego? Obrońca posła zdradza szczegóły
Następny artykułPrzekaż 1,5% swojego podatku na lokalne organizacje w Olkuszu!