A A+ A++

Syreny, panika, ludzie się do tego przyzwyczaili, ale chciałbym, żeby nie ustawali w modlitwie, bo jej brakuje – mówi w rozmowie z Radiem Szczecin lwowski biskup pomocniczy.

Biskup Leon Mały, który przebywał z wizytą na Pomorzu Zachodnim, urodził się w Barze, ale pochodzi z polskiej rodziny. Ma 64 lata.

– Ludzie muszą nauczyć się modlić z głębi serca – podkreśla biskup Leon Mały. – Ja widzę w tym jedyne wyjście z tej sytuacji. Nikt już nie ma głosu, papież wzywa i nikt go nie słyszy. Ludzie muszą zrozumieć, że panem pokoju, panem życia, jest Bóg.

Hierarcha podziękował Polakom. – Jestem wdzięczny tym, którzy przyjęli miliony ludzi z Ukrainy, tutaj do Polski. Ludzie zrozumieli, że Polska to jest przyjaciel tych ludzi i nie ma tutaj nienawiści – powiedział bp Leon dodając, że wojna sama w sobie jest złem, ale tworzy się coś dobrego.

Biskup Leon dodał, że Ukraina oczekuje wizyty papieża Franciszka, ale na to też trzeba się duchowo przygotować. – Jak Ojciec Święty przyjedzie, a my będziemy dalecy od Pana Boga, to jak będziemy patrzeć na papieża? Na przedstawiciela z Watykanu? Trzeba na niego patrzeć jako na następcę Chrystusa i na to trzeba się przygotować. Człowiek musi dużo nad sobą popracować, zaczynając od spowiedzi – podkreślał biskup Leon.

Dodał, że to, czy wizyta Franciszka może coś zmienić i czy możliwe jest szybkie zakończenie wojny zależy od tego, na ile my będziemy gotowi przyjąć papieża i od tego, w jakim stopniu będziemy w jedności z papieżem, wiarą i Chrystusem.

Drogi Czytelniku,
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułEuroposłanka PiS uspokaja Polaków. Internauta: Od strefy bajek radzę przejść do rzeczywistości
Następny artykułTRAKCJA S.A.: Informacja o podjęciu przez Zarząd decyzji dotyczącej korekty naliczonej wartości waloryzacji w budżetach określonych kontraktów na dzień 30.06.2022 roku