A A+ A++

Święci byli dalecy od jakichkolwiek programów politycznych, ideologicznych nowinek, czasem bardzo nachalnych – mówił podczas mszy w dzień Wszystkich Świętych na kieleckim cmentarzu na Piaskach biskup Jan Piotrowski.

W dzień Wszystkich Świętych na cmentarzach katolickich tradycyjnie odprawiane są msze, które zazwyczaj gromadzą wielu wiernych. Biskupi diecezji kieleckiej w tym roku poprowadzili nabożeństwa na terenie trzech różnych nekropolii w Kielcach.

Ordynariusz diecezji kieleckiej Jan Piotrowski nabożeństwo poprowadził na terenie cmentarza przy ul. Zagnańskiej. Przypomniał, że 1 listopada to święto tych, którzy „odeszli do domu ojca dzięki własnym życiowym wyborom, a przede wszystkim dzięki owocnej współpracy z bożą łaską”. – Nie jest to więc rezultat samodoskonalenia się jakąś techniką, ale życie, którego głównym motywem była miłość Boga i bliźniego. To ona pozwala, aby życie było czytelnym znakiem codzienności, bowiem święci nie stają się nimi po śmierci, ale za życia. Można dodać, że aureola nie spada z nieba, ale do niego prowadzi. Za życia trzeba w swoim sercu zrobić miejsce dla działań Ducha Świętego – mówił hierarcha.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWypadek w Wielkopolsce. Samochód dachował
Następny artykułOto przyczyna śmierci Bobby'ego Chartlona. Ogromne nieszczęście