A A+ A++

Jakie efekty przynosi wnętrze pełne bieli, drewna i głębokiej szarości? W połączeniu z prostymi, geometrycznymi formami – efekt nowoczesnego, nieskomplikowanego wzornictwa, którego uzupełnieniem są dekoracyjne detale.

Autor: housemarket.pl 29 lipca 2020 12:42

Autorkami projektu są architektki z 4Rooms Studio, które aranżację wnętrza dostosowały do indywidualnych potrzeb inwestorów.

Projekt mieszkania obejmował część dzienną z korytarzem, jadalnią oraz salonem. Kuchnia miała już częściową zabudowę, do której należało się dostosować w taki sposób, by osiągnąć efekt spójnej aranżacji. Inwestorami byli młodzi ludzie, gotowi na kompromis, dlatego współpraca na linii klient – architekt układała się bardzo pomyślnie. Co więcej, inwestorzy trafili na pracownie z polecenia, dlatego od razu obdarzyli ją zaufaniem.

Indywidualny styl i dekoracyjna funkcja grzejnika

Projekt mieszkania obejmuje kolorystykę bieli, szczególnie widoczną w części kuchennej otwartej na salon oraz szarości – zastosowanej na ścianach sypialni, czy strefy dziennej. Uzupełnieniem we wnętrzu są jasne, drewniane elementy dodające ciepła i przytulności.

– Postawiłyśmy także na stiuk w formie betonu z geometrycznymi motywami, które powtarzają się w zabudowie meblowej. To ważny element dekoracyjny, nadający wnętrzu charakteru. To także jedno z oryginalniejszych rozwiązań zastosowanych w tej realizacji – zdradza architektka Paulina Drewnowska.

Na wyraziste formy i designerski wygląd postawiono także, wybierając grzejnik dekoracyjny marki Luxrad. Architektki celowo wybrały czarny, nieco mroczny kolor grzejnika, który przełamuje szarość ściany w pokoju dziennym. Dodatkowo zależało im na wyjątkowym wzornictwie i prostych, nienarzucających się formach, które otrzymały za sprawą wybranego modelu Fortuna.

Oświetlenie mieszkania

Wybór oświetlenia jest ważnym elementem, o którym należy pamiętać już na etapie projektowania mieszkania, ponieważ znacząco wpływa na komfort domowników. Oświetlenie może być także spójną dekoracją wnętrza. W tej realizacji miało ono za zadanie spajać część dzienną oraz łączyć się z kolorystyką wspomnianego grzejnika i ciemnej ściany w korytarzu.

– Ta czerń jest pewnego rodzaju pęknięciem w szarości i bieli. Zastosowanie czarnych elementów doskonale przełamało jasną kolorystykę i znacznie wzbogaciło aranżację – dodaje Alicja Tomaszewska, architektka z pracowni 4Rooms Studio.

Z pozoru prosty projekt kryje w sobie pewne oryginalne rozwiązania takie jak: linearny, geometryczny wzór na betonowym stiuku, zabudowę TV, która może w przyszłości pomieścić w sobie wysuwany ekran projektora, czy wybór grzejnika będącego zdaniem architektek „modernistyczną, rzeźbiarską formą dekoracji ściany”.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPodszywają się się pod Energylandię. “Nie rozdajemy tak biletów”
Następny artykułGwałtowny napływ imigrantów do Włoch