W miniony piątek (18 czerwca) punktualnie o godz. 20.00 wystartowała XII Legionowska Dycha, czyli bieg na 10 km ulicami miasta

Po roku przerwy spowodowanej epidemią tegoroczna edycja zgromadziła blisko 500 amatorów biegania.
Tegorocznym zwycięzcą w kategorii Open okazał się Daniel Żochowski reprezentujący Żórawski TEAM, który dystans 10 km pokonał w czasie 31 min 34 sek. Wśród Pań najlepsza okazała się Valentyna Veretska, która trasę pokonała w czasie 35 min 15 sek. Plasując się na wysokim 12. miejscu w klasyfikacji ogólnej.
Zwycięzca poprzedniej XI Legionowskiej Dychy Piotr Parafinowicz zajął z warszawskiego UNTS-u zajął