A A+ A++

Czarny T-shirt z wizerunkiem Donalda Trumpa i hasłem “Will You Shut Up, Man” za 30 dolarów: taka pozycja pojawiła się w internetowym sklepie kampanii Joe Bidena. Sztab demokraty błyskawicznie zareagował na wydarzenia pierwszej tegorocznej debaty prezydenckiej w USA: Biden zwrócił się do Trumpa słowami “Czy ty się zamkniesz, człowieku?”, zirytowany tym, że prezydent ciągle mu przerywa.

Zorganizowana w Cleveland w stanie Ohio debata oceniana jest jako najgorsza w historii amerykańskich kampanii prezydenckich. Pojedynek zdominowały wyzwiska i personalne ataki: Donald Trump i Joe Biden nie szczędzili sobie ostrych słów i wzajemnie sobie przerywali.

Kandydat demokratów powiedział gospodarzowi Białego Domu, że jest “najgorszym prezydentem, jakiego kiedykolwiek miała Ameryka”, nazwał go również “klaunem”.

W innym momencie debaty, odnosząc się do doniesień amerykańskich mediów o tym, że Rosja płaciła talibom w Afganistanie za ataki na amerykańskich żołnierzy, Biden stwierdził, że Trump “odmawia powiedzenia Putinowi czegokolwiek o nagrodach za głowy amerykańskich żołnierzy”. Nazwał wówczas miliardera “pieskiem Putina”.

Trump odcinał się, m.in. komentując polityczny dorobek 78-letniego byłego wiceprezydenta USA. “Przez 47 lat nie zrobiłeś niczego” – oświadczył.

W innym momencie debaty stwierdził zaś, że Biden “nie jest zbyt bystry” i miał słabe wyniki w szkole.

Prezydent zaatakował również syna swego rywala. Ogłosił m.in., że Huntera Bidena wyrzucono z wojska za branie kokainy, na co Joe Biden odpowiedział: “Mój syn, podobnie jak wielu ludzi, których znamy, miał problem z narkotykami. Przezwyciężył go. Pracował nad tym i jestem z niego dumny”.

Biden do Trumpa: “Czy ty się zamkniesz, człowieku?”

Gorącą atmosferę politycznego pojedynku próbował temperować moderator Chris Wallace.

Doświadczony dziennikarz telewizji Fox News już na początku debaty musiał upomnieć Donalda Trumpa, by nie przerywał przeciwnikowi i przestrzegał ustalonych przez sztaby zasad.

W pewnym momencie zareagował również Biden: zirytowany ciągłym przerywaniem mu, rzucił do Trumpa: “Czy ty się zamkniesz, człowieku?”.

“Will You Shut Up, Man”. Sztab Bidena proponuje T-shirt

Już w trakcie debaty w ofercie internetowego sklepu kampanii demokraty pojawiły się T-shirty z tym hasłem.

Za 30 dolarów można stać się właścicielem czarnej koszulki ze zdjęciem Donalda Trumpa i nadrukiem: “Will You Shut Up, Man”.

Wpływy ze sprzedaży T-shirtów zasilą oczywiście kampanijny fundusz Bidena.

WIĘCEJ NT. DEBATY TRUMP – BIDEN PRZECZYTASZ TUTAJ:

4 miliony dolarów w godzinę: Biden pobił rekord demokratów

Tuż po debacie obydwa sztaby ogłosiły swych kandydatów zwycięzcami. Uwagę wyborców mógł jednak przykuć styl Bidena, który zaprezentował się jako polityk bardziej niż dotychczas wojowniczy.

Pochlebną ocenę wystawił demokracie renomowany konserwatywny “Wall Street Journal”. “Biden był lepszy, niż spodziewali się tego prezydent i jego sojusznicy” – skomentował dziennik.

Faktem jest, że 78-letni polityk na tyle mocno zmobilizował wyborców, że po debacie pobito rekord kampanii demokratów: w ciągu godziny na rzecz kampanii Joe Bidena zebrano prawie 4 miliony dolarów.

Decydujący pojedynek – wyborczy – już 3 listopada.

Zobacz również:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDom czy mieszkanie? Plusy i minusy
Następny artykułNowy Caddy tylko z Polski. Volkswagen finalizuje w Poznaniu wielką inwestycję