A A+ A++

Białoruskie społeczeństwo i opozycjonistki Swiatłana Cichanouska, Maryja Kalesnikawa, Weranika Capkała zostali laureatami nagrody wolności im. Johna McCaina przyznawanej przez International Republican Institute (IRI). O wyróżnieniu organizacja poinformowała na Twitterze.

– IRI z dumą prezentuje Cichanouską, Kalesnikawą, Capkałę i naród Białorusi jako laureatów #FreedomAward2020 – czytamy we wpisie na TT.

– Kobiety są na czele protestów na Białorusi. Codzienne represje, zastraszanie i ludzie w maskach nie zatrzymają pragnienia wolności – oświadczyła Cichanouskaja, kandydatka w sierpniowych wyborach prezydenckich w tym kraju.

Senator Lindsey Graham, który zaprezentował laureatów, podkreślił, że naród Białorusi będzie wiedział, czym jest wolność, i jest to tylko kwestia czasu.

Wśród laureatów nagrody tej waszyngtońskiej organizacji pozarządowej działającej na rzecz demokracji są też m.in. sekretarz stanu USA Mike Pompeo i społeczeństwo Hongkongu. Ceremonia przyznania nagrody odbyła się online. Nagroda wolności przyznawana jest od 1995 r. osobom działającym na rzecz wolności i demokracji w swoich krajach i na świecie – czytamy na stronie organizacji.

cez/belsat.eu wg iri.org, PAP

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułRapid shift to working from home creates new IT challenges
Następny artykułKate Hudson: Najgorszy ekranowy pocałunek