Reprezentacja Polski trzy dni po tym, jak przegrała z Francją 28:38 wyciągnęła wnioski. Biało-Czerwoni ponownie okazali się gorsi od wicemistrzów świata, ale na terenie rywala rozegrali dobre spotkanie (27:30).

Jakub Fordon

PAP
/ Adam Warżawa
/ Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych

W ciągu trzech dni reprezentacja Polski rozegrała dwa spotkania z Francją. Najpierw w Polsce, gdzie Trójkolorowi byli zdecydowanie mocniejsi i zwyciężyli 38:28, a następnie na terenie rywala.

Po tym, jak Francuzi nie pozostawili nam złudzeń w Polsce można było się spodziewać, że w drugim pojedynku z tym rywalem dojdzie do podobnego scenariusza. Co prawda od początku gospodarze dyktowali warunki, ale prowadzili jedynie dwoma bramkami. Po kontrze Arkadiusza Moryty Biało-Czerwoni dogonili rywali w 18. minucie (8:8).

Problemy zaczęły się, gdy dwie minuty kary otrzymał Patryk Walczak. Francuzi zdobyli cztery bramki z rzędu i prowadzili 14:10, dwie z nich były autorstwa Kentina Mahe. Ostatecznie na przerwę miejscowi zeszli z dwiema trafieniami przewagi, bo w końcówce dał o sobie znać Jan Czuwara. Duża w tym zasługa Adama Morawskiego, który zanotował dziewięć skutecznych interwencji.

Na początku drugiej odsłony rozkręcił się Benoit Kounkoud, a swoje dołożyli też jego koledzy z drużyny, dzięki czemu Trójkolorowi prowadzili 21:16. Jednak Biało-Czerwoni zmniejszyli stratę, gdy pierwsze trafienie w reprezentacji zdobył debiutant, Paweł Paterek (19:21).

Do samego końca oglądaliśmy rywalizację bramka za bramkę. Ostatnie słowo należało do Les Bleus. Dika Mem ustalił wynik tego spotkania, które jego ekipa zwyciężyła 30:27. Pewne jest, że Francja zakończy fazę grupową na pierwszym miejscu.

Francja – Polska 30:27 (16:14)

Francja: Gerard, Bolzinger – Nahi 5, Mem 4, Tournat 3, Mahe 3, Fabregas 3, Remili 2, Richardson 2, Kounkoud 2, Minne 1, Prandi 1, N’guessan 1, Porte 1, Karabatić, Konan.

Polska: – Morawski, Jastrzębski – Czuwara 5, Walczak 3, Sićko 3, Moryto 3, Gębala 3, Przytuła 2, Jędraszczyk 2, Syprzak 2, Działakiewicz 2, Paterek 1, Ossowski 1, Komarzewski, Bis, Czapliński.

Bilety na MŚ 2023 do kupienia za pośrednictwem Eventim!