A A+ A++

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Białymstoku informuje o organizowanej XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”.

 Hasło jedenastej edycji konkursu nawiązuje do 30-letniej działalności prewencyjnej KRUS i związane jest z jubileuszem, który Kasa obchodzi w tym roku.

Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań, związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego.

Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych w następujących kategoriach wiekowych:

I grupa –klasy 0-III szkoły podstawowej,

II grupa –klasy IV-VIII szkoły podstawowej.

Zadaniem konkursowym jest wykonanie dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, obrazującej sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy w gospodarstwie rolnym oraz rolniczym chorobom zawodowym, od 30 lat upowszechniane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Prace konkursowe dzieci, szkoły powinny zgłaszać do dnia 31.03.2021 roku.

Szczegółowe informacje można uzyskać w najbliższej Placówce Terenowej KRUS lub w Oddziale Regionalnym KRUS w Białymstoku.

Z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju Kasa zachęca do kontaktu telefonicznego oraz korzystania ze strony www.krus.gov.pl, jako źródła wiedzy i materiałów kierowanych do najmłodszych, szczególnie zakładkę Bezpieczne dziecko w gospodarstwie rolnym, kurs e-learningowy, Bezpiecznie na wsi mamy –upadkom zapobiegamy oraz filmu pt. Gra o zdrowie i bezpieczeństwo.

Spośród nadesłanych prac komisja konkursowa wybierze sześć prac (po trzy z każdej grupy wiekowej), które prześle do Komisji Centralnej celem wyłonienia zwycięzców na szczeblu ogólnopolskim.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie KRUS.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułW Sosnowcu powstanie nowa sygnalizacja świetlna. Problem czekał na rozwiązanie od kilku lat
Następny artykułMiasta rzuciły się na fusy po kawie. Choć nie wiadomo, czy to lepsze niż sól i piasek