A A+ A++

Zasady bezpieczeństwa, obowiązki nałożone w okresie zimowym na właścicieli firm transportowych i kierowców pojazdów ciężarowych oraz kary za ich nieprzestrzeganie – to zagadnienia, które zostaną poruszone w dniu 12 grudnia podczas konferencji prasowej

Starosta Oławski Zdzisław Brezdeń zaprasza dziennikarzy, przedstawicieli firm transportowych oraz kierowców z powiatu oławskiego w poniedziałek 12 grudnia do udziału w konferencji prasowej dotyczącej bezpieczeństwa w transporcie ciężarowym, organizowanej na terenie bazy PKS w Oławie S.A. przy ul. Opolskiej 50. Początek o godzinie 8.00. W spotkaniu wezmą udział policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Oławie.

Lód i śnieg spadający z ciężarówek to duże niebezpieczeństwo, które może doprowadzić do tragicznego w skutkach zdarzenia. Dlatego w trakcie spotkania organizatorzy omówią zasady wpływające na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym w okresie zimowym, w szczególności przepisy Kodeksu drogowego, dotyczące transportu ciężarowego, a bezpośrednio wpływające na bezpieczeństwo pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Odbędzie się m.in. pokaz kontroli drogowej pojazdu ciężarowego z użyciem luster inspekcyjnych pod kątem zagrożenia, jakie stanowi nieodśnieżanie naczep. Policjanci sprawdzą też nadwozie ciężarówki. Skontrolują, czy w badanym pojeździe nie wycieka płyn eksploatacyjny i czy nie jest on uszkodzony. Zademonstrowane zostanie ponadto wykorzystanie rampy służącej do usuwania lodu z dachów naczep ciężarówek.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji!

Kiedy? Poniedziałek 12 grudnia, o godz. 8.00
Gdzie? Baza PKS przy ul. Opolskiej 50 w Oławie

Na zdjęciu – lokalizacja bazy PKS przy ul. Opolskiej 50 w Oławie

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWiceszef MSZ reaguje na umizgi Macrona w kierunku Putina!
Następny artykułNYC welcomes CRIMINALS with open arms: New law banning landlords from doing criminal background checks on tenants set to pass